Aplikacja „Ratownik KPP” dostępna zarówno na smartfony z systemem Android, jak i iOS łączy w sobie wiele funkcji, które mogą okazać się niezbędne w nagłym przypadku zagrożenia zdrowia lub życia.
Jedzenie w szpitalach może zaskoczyć! Co jedzą pacjenci? Tak...
Główną funkcją „Ratownika KPP” jest „moduł ratowniczy”. To właśnie w nim znajduje się baza potwierdzonych defibrylatorów AED, która wyświetla na mapie urządzenia zlokalizowane najbliżej miejsca, w którym w danej chwili się znajdujemy. Co więcej, dostępna jest także opcja nawigacji do danego AED.
Takie są objawy alergii na pyłki. Kliknij i zobacz, czy może...
Najnowszą funkcją, która uruchomiona została niedawno, jest możliwość wezwania pomocy – skontaktowania się z numerem alarmowym 112, z jednoczesnym powiadomieniem o zdarzeniu najbliżej znajdujących się ratowników obywatelskich.
– Dostępni w systemie ratownicy, którzy znajdują się w promieniu 500 metrów od poszkodowanego, otrzymają na swój telefon powiadomienie o tym, że ktoś w ich otoczeniu potrzebuje pomocy i że wymagane jest podjęcie akcji ratunkowej
– wyjaśniają przedstawiciele Centrum Ratownictwa.
W ten sposób, jeszcze zanim przyjedzie karetka, ratownik może już dotrzeć na miejsce i udzielić pomocy.
Ponadto w aplikacji znajduje się także „strefa ratownika”, w której m.in. można znaleźć informacje o kursach pierwszej pomocy czy recertyfikacji. Z kolei w module „nauka i testy” dostępna jest baza pytań testowych do egzaminu Ratownika KPP, które ułatwiają przygotowanie się do egzaminu kończącego kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
Najśmieszniejsze teksty usłyszane w aptece. To zdarzyło się naprawdę!
Botoks 2.0? Naukowcy potwierdzają
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?