Tenis: Magda Linette zwyciężczynią turnieju WTA w Nowym Jorku! Poznanianka jest drugą Polką, która osiągnęła taki sukces

Magda Linette pokazała charakter w finałowym starciu z Camilą Giorgi i zdobyła swój pierwszy, tak upragniony tytuł w cyklu WTA. Dzięki wygranej być może awansuje nawet do pierwszej "50" światowego rankingu Fot. Andrzej Szkocki / Polska Press
Magda Linette (AZS Poznań) wygrała tuż przed US Open turniej WTA (z pulą nagród 250 tys. dolarów) na nowojorskim Bronksie. To największy sukces poznanianki w karierze. 27-latka pokonując Włoszkę Camilę Giorgi 5:7, 7:5, 6:4 przeszła do historii polskiego tenisa. Linette jest dopiero dopiero bowiem drugą Polką (po Agnieszce Radwańskiej), która zwyciężyła w turnieju takiej rangi.

Giorgi wygrała pierwszego seta mimo że przegrywała w nim już 1:3. Wydawało się, że Włoszka po wygranej pierwszej partii złamie Polkę, zmęczoną kwalifikacjami i morderczym bojem w ćwierćfinale. Nic takiego jednak nie nastąpiło. W drugim secie Linette przełamała 58 w rankingu Włoszkę przy stanie 6:5, czyli w tym samym momencie, kiedy ona miała chwilę słabości w pierwszym secie. W decydującej partii wielki hart ducha zaprezentowała poznanianka. Przegrywała już bowiem 1:4 i znalazła się w arcytrudnej sytuacji. Od tego momentu 27-letnia tenisistka zagrała jednak koncertowo i zdobyła swój pierwszy tytuł w karierze.

Linette wystartuje już za 2 dni w US Open. Czasu na odpoczynek nie będzie więc miała wiele, ale jeszcze nigdy do turnieju wielkoszlemowego nie przystępowała z tak wielką dawką energii i wiary w siebie. Jej pierwszą rywalką będzie Australijka Astra Sharma. W razie wygranej na zawodniczkę AZS Poznań w II rundzie będzie czekać prawdopodobnie obrończyni tytułu w US Open, czyli Japonka Naomi Osaka.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani