Tenis Talex Open: Czech Michal Szmid mistrzem Wielkopolski [ZDJĘCIA]

Maciej ŁosiakZaktualizowano
Zwycięstwem Czecha Michala Schmida zakończyła się 15. edycja Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski Talex Open 2014.

W finale gry pojedynczej rozgrywanym na korcie nr 1 klubu AZS przy ul. Noskowskiego w Poznaniu stanęli naprzeciwko siebie rówieśnicy (obaj tenisiści urodzili się w 1988 roku) i zarazem dwaj gracze leworęczni. W spotkanie zdecydowanie lepiej wszedł

Czech, który w drugim gemie przełamał serwis Polaka. Schmid grał ofensywnie, precyzyjnie i nie popełniał błędów. Świetnie returnował i uderzał z backhandu. Nic dziwnego, że pierwsza partia trwała zaledwie 18 minut i zakończyła się wygraną czeskiego zawodnika. Na początku drugiego seta Panfil miał problemy z utrzymaniem własnego podania, potrafił jednak w najważniejszych momentach się skoncentrować, objął prowadzenie 2:1, a kolejnego gema wygrał przy serwisie rywala. Był to klucz do wygrania tego seta przez Polaka. W trzecim to jednak ponownie Czech dyktował warunki na korcie i ostatecznie wygrał to spotkanie. Dla Schmida był to trzeci tegoroczny finał w turnieju rangi futures, ale pierwsza wygrana (tydzień temu był w finale w Genewie, a w lutym w Moskwie).

– Zagrałem dobry mecz. Miałem chwilę słabości w drugiej partii, ale na szczęście nie przeszkodziło mi to w odniesieniu zwycięstwa – mówił po tym spotkaniu Michal Schmid i złożył deklarację, że w przyszłym roku ponownie chciałby wystąpić w Poznaniu.

Z kolei u Grzegorza Panfila, który w 2008 roku wygrał mistrzostwa Wielkopolski, pozostał mały niedosyt. – Ogólnie turniej był dla mnie udany. Szkoda tego finału, ale Michal grał prawie całe spotkanie bezbłędnie – powiedział Grzegorz Panfil, który planuje w najbliższym czasie strat w futuresie w Bytomiu i challengerze w Szczecinie.

Wynik meczu finałowego gry pojedynczej: Michal Schmid (Czechy) – Grzegorz Panfil (Polska) 6:1, 2:6, 6:3. Półfinały: Grzegorz Panfil – Błażej Koniusz (Polska) 6:4, 4:6, 6:4; Michal Schmid – Piotr Łomacki (Polska) 6:3, 2:6, 6:2.

Finał gry podwójnej: Roman Jebavy (Czechy)/Adrian Sikora (Słowacja) – Błażej Koniusz/Andrzej Kapaś (Polska) 4:6, 6:3, 10:5.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych