Tenis w Poznaniu: Deblowy turniej klasy średniej

ŁOS
Uczestnicy ostatniej edycji turnieju na kortach Parku Tenisowego Olimpia
Uczestnicy ostatniej edycji turnieju na kortach Parku Tenisowego Olimpia Fot. Bogdan Wolczynski
Na kortach Parku Tenisowego Olimpia na poznańskim Golęcinie trwa rywalizacja w cyklicznym turnieju par deblowych Polskiej Klasy Średniej.

W ostatnich zawodach w finałowym pojedynku para Witold Pietrowicz/Piotr Ratajczak pokonała duet Andrzej Waligórski/Jacek Świtaj 6:3, 7:5

Trzecie miejsce zajął Maciej Jagielski grający razem z Tomaszem Aninkiewiczem. W spotkaniu o brąz pokonali oni debl Waldemar Olejniczak/Jerzy Słowiakowski 6:3, 6:3 Po sześciu turniejach w klasyfikacji generalnej prowadzi Waldemar Olejniczak, który zgromadził 27 pkt, drugie miejsce zajmuje Witold Piechowicz - 24 pkt, trzecie miejsce Jacek Świtaj - 22 pkt.

- Był to wyjątkowy turniej z uwagi na to, że naszą sportową rywalizację wsparła Klinika Inplantologii Allicodent z Poznania i zadeklarowała opiekę i pomoc finansową w następnych turniejach - mówi Bogdan Wolczyński, organizator.

A kolejne zawody już w najbliższą sobotę, także na kortach PTO.