Oficjalnie otwarte zostało nowe biuro firmy TomTom w Poznaniu. Jeden z liderów rynku nawigacji szuka jeszcze około 80 pracowników. Ci będą pracować na ideą smart city czy systemem nawigacji do... autonomicznych samochodów. Firma liczy także na współpracę z miastem i Politechniką Poznańską.

- Niemożliwym jest, żeby znaleźć utalentowanych inżynierów tylko w jednym kraju. Szukamy na całym świecie, w tym w Polsce i Poznaniu - mówił w czwartek Harold Goddijn, jeden z głównych szefów holenderskiej firmy TomTom.

To jeden z gigantów rynku nawigacji. Poznańska siedziba będzie się mieścić w biurowcu przy ul. Za Bramką 1. Dziś pracuje w niej 20 inżynierów. Docelowo ma ich być stu.

Czytaj o tym także tutaj: Gigant IT inwestuje w Poznaniu i szuka pracowników!

Firma liczy na współpracę z Politechniką Poznańską i Poznaniem.

- Każde nowe miejsce pracy dla młodych i wykształconych cieszy. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie do naszego miasta i uczelni - zapewniał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Zaproszeni goście podkreślali, że świat, a co za tym idzie - rynek związany z nawigacją i tworzeniem map, stale się zbiera. TomTom pracuje nad ideami smart city, czyli inteligentnego miasta, a nawet autonomicznych samochodów, do których obsługi nie będą potrzebni kierowcy. Co więcej firma cały czas działa także w kwestii dopracowania systemów zbierania danych o ruchu drogowym. To dzięki temu nawigacje w czasie rzeczywistym pomagają wskazać np. jak ominąć korki.

Sprawdź też: Zakaz handlu w niedzielę. Będzie zmiana ustawy o zakazie handlu? Związkowcy żądają zmian. Co na to ministerstwo?

Info z Polski - Przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni:

Źródło: vivi24