Tragedia na Dunajcu. Kim był mężczyzna wyłowiony z rzeki?

  Tragedia na Dunajcu. Kim był mężczyzna wyłowiony z rzeki?

  Stanisław Śmierciak

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Tragedia na Dunajcu. Kim był mężczyzna wyłowiony z rzeki?

  ©Stanisław Śmierciak

  Mężczyznę niesionego nurtem rzeki dostrzeżono w Dunajcu koło wsi Rdziostów w gminie Chełmiec. Kiedy strażacy wyciągnęli go z wody już nie żył. Nie miał przy sobie dokumentów pozwalających ustali tożsamość.
  Tragedia na Dunajcu. Kim był mężczyzna wyłowiony z rzeki?

  ©Stanisław Śmierciak

  Oficer dyżurny Stanowiska Koordynacji Ratonictwa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu o godz 20.10 w sobotę został zaalarmowany, że w rejonie przysiółka Łężek we wsi Rdziostów dostrzeżono w rzece Dunajec bezwładnie unoszące się ciało mężczyzny.

  Do akcji skierowano jednostki PSP z Nowego Sącza oraz karetkę Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego i funkcjonariuszy Miejskiej.
  Komendy Policji w Nowym Sączu.


  Po wydobyciu mężczyzny na brzeg lekarz pogotowia stwierdził, że zgon nastąpił znacznie wcześniej. Na miejsce tragedii przyjechał prokurator mający nadzorować śledztwo.

  - Mężczyzna wyłowiony z Dunajca nie posiadał przy sobie dokumentów ani charakterystycznych przedmiotów pozwalających ustalić jego tożsamość - relacjonuje oficer dyżurny Miejskiej Komendy Policji w Nowym Sączu. - W tej sytuacji wdrożone zostały procedury mające doprowadzić do identyfikacji osoby, która straciła życie. Obejmuje to również porównawcze analizowanie danych o osobach zaginionych.

  W sobotę wieczór działania policji na miejscu tragedii trwały niemal do północy. Teren oświetlała Ochotnicza Straż Pożarna z miejscowości Klęczany w gminie Chełmiec. Policyjne działania zostały tam wznowione w niedzielą rano i nadal trwają. Policja poszukuje m.in. ewentualnych śladów przemieszczania się mężczyzny lub jakichkolwiek przedmiotów, które mogły pozostać na brzegu.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo