Trwa fatalna passa pilskich siatkarek! Po czterech meczach Nafta jest bez punktu i zamyka tabelę!

Drużyna z Piły już dawno nie miała tak słabego początku sezonu
Drużyna z Piły już dawno nie miała tak słabego początku sezonu Fot. Wiesław Szmagaj
Trwa fatalna passa pilskich siatkarek w OrlenLidze. W poniedziałek podopieczne Wiesława Popika przegrały czwarty mecz z rzędu i zamykają ligową stawkę z zerowym dorobkiem punktowym. Porażka boli tym bardziej, że rywal to sąsiad z tabeli. Słabszych drużyn w tej lidze już nie ma...

Obiecujący dla gości był tylko początek spotkania (6:9). Potem gra się wyrównała i w mniejszym stopniu przypominała „plażówkę”. Niestety wymianę ciosów lepiej zniosły miejscowe i to one wyszły na prowadzenie. Dobrą zmianę dała Magdalena Wawrzyniak, ale po asie Agaty Karczmarzewskiej-Pury pierwsze set musiał paść łupem Pałacu.
W drugim secie od początku nie można było mieć złudzeń, kto będzie dyktował warunki gry. Bydgoska machina zacięła się na chwilę przy stanie 13:10. Następnych sześć punktów z rzędu sędziowie zapisali jednak na koncie gospodarzy. Wtedy na parkiecie pojawiła się Amerykanka Coleen Ward i poderwała pilanki do walki (22:19). W końcówce znów zabrakło koncentracji i kończącego ataku. Skuteczność pilanek (30 procent) wołała o pomstę do nieba. O trzecim secie można powiedzieć jedynie, że się odbył...
W ekipie Wiesława Popika trudno się doszukać mocnych punktów. Bez totalnej metamorfozy pilski zespół może tylko spaść z hukiem do I ligi.

Pałac Bydgoszcz – PGNiG Nafta Piła 3:0(25:21, 25:22, 25:17)