Trzecioligowe rezerwy Lecha wygrały we Włocławku. Fogo Luboń oddaje rywalom mecze walkowerem

Jarosław Araszkiewicz był trenerem Fogo Luboń
Jarosław Araszkiewicz był trenerem Fogo Luboń Grzegorz Dembiński
22. kolejka spotkań w kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej lidze przebiegała pod dyktando faworytów. Czołowe zespoły wygrały swoje mecze. W tabeli nadal prowadzi Sokół Kleczew, który o trzy punkty wyprzedza Lecha II Poznań oraz o pięć Wdę Świecie.

Sokół Kleczew po dwóch z rzędu porażkach odniósł efektowne zwycięstwo, gromiąc na wyjeździe najsłabszą drużynę rozgrywek Noteciankę Pakość 6:0. Wyższość podopiecznych trenera Tomasz Mazurkiewicza nie podlegała dyskusji. Jesienią zwycięstwem 2:1 z Notecianką kleczewianie rozpoczęli serię 15 meczów bez przegranej, z których 14 rozstrzygnęli na swoją korzyść. Czy teraz sytuacja się powtórzy?

W teoretycznie najciekawszym spotkaniu, czwarta dotychczas w tabeli Włocłavia przegrała u siebie z wiceliderem Lechem II Poznań 1:3.Dwie bramki dla poznaniaków strzelił pozyskany w przerwie zimowej z Gromu Plewiska Mateusz Klichowicz, który dzięki temu zrównał się w liczbie goli w sezonie (po16) z otwierającym dotąd samodzielnie klasyfikację strzelców Przemysławem Sulejem ze Startu Warlubie. Podopieczni Patryka Kniata prowadzili już od czwartej minuty, a gospodarze jedynego gola zdobyli dopiero pięć minut przed końcem przy wyniku 0:3.

– Jestem zadowolony, że zagraliśmy tak jak zaplanowaliśmy. Mieliśmy analizę gry przeciwnika i wykorzystaliśmy ich słabe strony. Zawodnicy pokazali charakter, co przełożyło się na nasze zasłużone zwycięstwo – ocenił Patryk Kniat, trener Lecha II.

Warto dodać, że Włocłavia u siebie nie przegrała od sierpnia 2011 roku 38 spotkań ligowych. Tym bardziej sukces lechitów zasługuje na podkreślenie.

Aż 5:0 wygrała w Mogilnie Nielba Wągrowiec. Szczególnie rozmiary zwycięstwa żółto-czarnych są zaskakujące, bo do soboty to Pogoń Mogilno plasowała się wyżej w tabeli.

Trwa seria zwycięstw Centry Ostrów Wielkopolski. Tym razem podopieczni trenera Marka Wojtasiaka, mimo, że do przerwy przegrywali, pokonali u siebie Polonię 1912 Leszno 2:1 i wciąż pozostają z kompletem punktów zdobytych w czterech wiosennych spotkaniach.

W innych derbach regionu Polonia Środa Wielkopolska zremisowała przed własną widownią z Unią Swarzędz 1:1. Gospodarze w 77. minucie objęli prowadzenie, ale piłkarze ze Swarzędza pięć minut przed końcem zdołali doprowadzić do wyrównania. Mecz był interesującym widowiskiem, od początku oba zespoły starały się zdobyć gola. Z podziału punktów bardziej zadowoleni muszą być piłkarze Unii, bo zdołali uzyskać remis na stadionie rywala, mimo, że od 62. minuty musieli grać w osłabionym składzie po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Łukasza Lebiody.

Niestety porażkami zakończyły się wyjazdowe mecze Gromu Plewiska oraz GKS Dopiewo. Zespół z Plewisk przegrał w Toruniu z Elaną 0:1, natomiast dopiewianie ulegli aspirującej do awansu Wdzie Świecie 2:3. Podopieczni trenera Sławomira Dyzerta ponownie zaprezentował się z dobrej strony, mimo, że do przerwy przegrywali 0:2 do końca walczyli, ale punkty zostały w Świeciu.
Pierwszym zespołem, który zdobył punkty walkowerem po wycofaniu się z rozgrywek Fogo Luboń, został Start Warlubie.

22. kolejka trzeciej ligi
Włocłavia Włocławek – Lech II Poznań 1:3 (0:1). Bramki: 0:1 Mateusz Klichowicz (40), 0:2 Klichowicz (60), 0:3 Tomasz Dejewski (81), 1:3 Bartosz Gralewski (85).

Elana Toruń – Grom Plewiska 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 Tomasz Rogóż (77).

Wda Świecie - GKS Dopiewo 3:2 (2:0). Bramki: 1:0 Łukasz Subkowski (28), 2:0 Bartosz Czerwiński (31), 2:1 Nikodem Szalkowski (78), 3:1 Maciej Kot (87), 3:2 Szalkowski (90)

Pogoń Mogilno – Nielba Wągrowiec 0:5 (0:3). Bramki: 0:1 Mateusz Piechowiak (2), 0:2 Daniel Pawlak (15), 0:3 Marcin Ankudowicz (39. karny), 0:4 Piechowiak (60), 0:5 Adrian Pietrowski (66).

Polonia Środa Wielkopolska – Unia Swarzędz 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 Michał Stańczyk (77), 1:1 Marek Gołembowski (85).

Centra Ostrów Wielkopolski – Polonia 1912 Leszno 2:1 (0:1). Bramki: 0:1 Bogumił Ceglarek (44. karny), 1:1 Tomasz Adamiak (50. karny), 2:1 Michał Giecz (69).

Notecianka Pakość – Sokół Kleczew 0:6 (0:2). Bramki: 0:1 Mikołaj Pingot (19), 0:2 Robert Sierant (26. karny), 0:3 Pingot (60), 0:4 Norbert Grzelak (62), 0:5 Łukasz Urban (68), 0:6 Urban (80).

Cuiavia Inowrocław – Unia Solec Kujawski 1:3 (1:1). Bramki: 1:0 Sebastian Hulisz (35), 1:1 Rafał Kubacki (44), 1:2 Dawid Janicki (48), 1:3 Daniel Błaszak (90).

Fogo Luboń – Start Warlubie 0:3 walkower. Fogo Luboń wycofało się z rozgrywek.