Turniej WTA w Indian Wells. Porażka Linette w pierwszej rundzie

OPRAC.:
Jacek Kmiecik
AP/EASTNEWS
Magda Linette przegrała z Amerykanką Taylor Townsend 6:3, 6:7(3), 1:6 w pierwszej rundzie tenisowego turnieju masters WTA 1000 w Indian Wells. Spotkanie trwało 2 godziny i 34 minuty.

Magda Linette w światowym rankingu zajmuje 54. miejsce, a Taylor Townsend - 77. Było to ich drugie spotkanie. Siedem lat temu, również w Indian Wells, górą była Polka.

Przegrany tie break przesądził o porażce Linette

Mecz od początku był zacięty i obie zawodniczki miały problem z wygrywaniem gemów przy własnym serwisie. W pierwszym secie doszło do pięciu przełamań, a pierwsza podanie poprawiła Polka, co pozwoliło jej wygrać partię.

Druga wyglądała podobnie, ale do jej rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim Linette nie zdobyła nawet jednego punktu po swoim serwisie. W efekcie przegrała go 3-7.

Decydującego seta Linette zaczęła od wygranego gema, ale później na korcie dominowała Twonsend. Łupem Amerykanki padło sześć kolejnych gemów i awansowała do drugiej rundy.

Fręch też odpadła, a Świątek zagra z Collins

Kilka godzin wcześniej w pierwszej rundzie odpadła Magdalena Fręch, która przegrała z Włoszką Lucią Bronzetti 2:6, 4:6.

Od drugiej rundy do gry przystąpi najwyżej rozstawiona Iga Świątek. Jej rywalką będzie Amerykanka Danielle Collins. Mecz zaplanowany jest na piątek po godzinę 22.00 czasu środkowoeuropejskiego.