Uzdrowienia w Arenie Jaskółka Tarnów. Niektórzy wstawali z wózków inwalidzkich [ZDJĘCIA, WIDEO] [4.02.20]

Paweł Chwał
Paweł Chwał
Udostępnij:
Co najmniej kilkaset przypadków uzdrowień i wyleczenia z różnych przypadłości zdrowotnych zgłosili uczestnicy IX Forum Formacyjnego "Moc obecności - Tajemnica Eucharystii", które przez dwa dni odbywało się w Arenie Jaskółka Tarnów.

Forum prowadził świecki charyzmatyk Damian Stayne z Wielkiej Brytanii wraz ze wspólnotą "Mocni w Duchu" z Łodzi.

Przez Arenę Jaskółkę, przez dwa dni forum, przetoczyło się ok. 1600 osób, którzy do Tarnowa przyjechali z całej Polski, a nawet z zagranicy.

Wydarzenie miało przede wszystkim cel religijny i uwielbieniowy Boga. Po raz kolejny zorganizował je wydział do spraw nowej ewangelizacji w tarnowskiej kurii.

Damian Stayne wskazywał na cuda eucharystyczne, które pokazują, że Bóg w Najświętszej Eucharystii daje nam swoje serce. Charyzmatyk zachęcał do przemiany życia i głoszenia ewangelii w swoim środowisku.

W niedzielę sporą część spotkania zajęły modlitwy wstawiennicze i o uzdrowienie. Po nich, wielu z obecnych na hali, bez skrępowania decydowało się wejść na scenę i powiedzieć o tym, jakiej łaski doznali. Ludzie bez skrępowania ruszali rękami i biodrami, wykonywali przysiady i skłony, mimo że wcześniej sprawiało im to ból i nierzadko nie byli w stanie się ruszyć. Inni twierdzili, że wyostrzył się im wzrok i słuch.

Przejmujące było zwłaszcza świadecwo pani Elżbiety, która na Forum przyjechała na wózku inwalidzkim, pchanym przez córkę. Na zaproszenie Damiana Stayne'a wstała jednak z niego, weszła na scenę i prowadzona jego wzrokiem chodziła po niej bez wsparcia innej osoby.

- Chwała Ci Jezu. Alleluja! - wołał z wdzięcznością Damian Stayne.

W Forum niejednokrotnie uczestniczyły całe rodziny z dziećmi, które miały m.in. wydzielone miejsca do zabawy. Uczestnicy otrzymywali materiały do pogłębienia swojej wiary oraz mogli liczyć na ciepły posiłek.

Wideo

Dodaj ogłoszenie