Waga Miejska nie cieszy się wzięciem

  Waga Miejska nie cieszy się wzięciem

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zamiast Muzycznej Wagi i Festiwalu Smaku zamknięte na cztery spusty drzwi restauracji Nalewka. Rada Miasta nie zgodziła się na przedłużenie umowy dzierżawy Wagi Miejskiej na kolejne 10 lat Music Collection, a konkurs, który miał wyłonić najemcę, zakończył się fiaskiem.
  Norbert Napieraj, szef klubu radnych PiS, przyczyn klęski upatruje po stronie magistratu. Jego zdaniem, konkurs nie został odpowiednio nagłośniony tak, by dowiedzieli się o nim potencjalni kontrahenci.

  - Warunki nie były wygórowane - uważa Przemysław Foligowski, radny PiS, członek komisji konkursowej. - Wpłynęła jedna oferta, która zawierała błędy. Nie można było jej rozpatrywać. Nie wpłacono nawet wadium.

  Anna Szpytko, rzecznik prezydent Poznania potwierdza, że oferta nie spełniła wymogów formalnych. Magistrat nie chce nic więcej na ten temat powiedzieć, ponieważ jeszcze nie ma protokołu z wczorajszego posiedzenia komisji.

  - Nikt nie jest zainteresowany prowadzeniem w tym miejscu kulturotwórczej działalności - stwierdza P. Foligowski. - Powstaje pytanie: co dalej?

  Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady, mówi, że trzeba się zastanowić, czy powtórzyć konkurs, a może zmodyfikować jego warunki. Przypomina, że radni mieli wybór. Mogli przedłużyć umowę lub ogłosić konkurs. Wybrano to drugie rozwiązanie.

  - Byłem zwolennikiem prowadzenia dalej działalności kulturalnej w Wadze - dodaje G. Ganowicz.
  Rozczarowali się ci, którzy sądzili, że do przetargu przystąpi dotychczasowy najemca Jan Babczyszyn. Nie zrobił tego. Wielu tłumaczy to dyskusją i padającymi w niej argumentami, która wywiązała się, gdy właściciel Nalewki wystąpił o przedłużenie umowy dzierżawy na 10 lat.

  Jak przyznaje J. Babczyszyn, wnioskował o to, ponieważ chciał starać się o fundusze unijne na dofinansowanie działalności programowej - koncertów muzyki kameralnej i klasycznej. Zamierzał także założyć klimatyzację w Sali Ślubów. Radnych nie usatysfakcjonowała umowa przygotowana przez miasto, przewidująca wzrost czynszu z 8116 złotych do ponad 14 tysięcy. Niektórzy uznali, że jest ona korzystniejsza niż poprzednia, ale jeszcze nie są to stawki rynkowe. Co więcej, sugerowano powiązanie atrakcyjnych stawek dla Music Collection z odbywającymi się jakoby w Wadze tajnymi spotkaniami PO czy wpisem najemcy lokalu na stronie: www.bronmygrobelnego.pl.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo