Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2: Siódma porażka Zielonych. Spadkowicz lepszy od beniaminka [ZDJĘCIA]

Krzysztof Maciejewski
Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2
Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 Łukasz Gdak
W piłkarskiej Fortuna I lidze zakończyła się pierwsza runda sezonu 2018/2019. W 17. kolejce rozgrywek Warta Poznań przegrała w sobotę przed własną publicznością, w popularnym „ogródku” przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu ze spadkowiczem z LOTTO Ekstraklasy Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 1:2 (0:0).

Piłkarze Warty dopiero po raz czwarty zaprezentowali się w obecnym sezonie własnej widowni. Po porażce z Rakowem Częstochowa, remisie z Chojniczanką Chojnice oraz wygranej z Chrobrym Głogów, podopieczni trenera Petra Nemeca przegrali w Poznaniu po raz drugi.

Spotkanie Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica zakończyło się wynikiem 1:2 (0:0). Bramki zdobyli: dla Warty Wojciech Onsorge (48.), dla Termaliki Roman Gergel (66.) i Michał Skóraś (67.).

Drużyna Warty ma czego żałować, bo tego meczu poznaniacy z całą pewnością nie musieli przegrać. Zieloni prowadzili od 48. minuty, a z nieba do piekła przeszli w kilkadziesiąt sekund. W 66. minucie Bruk-Bet Termalica doprowadziła do wyrównania i zanim piłkarze Warty zdołali się zorientować, o co chodzi, po kilkudziesięciu sekundach stracili drugiego gola, który przesądził o porażce.

- Przez 65 minut graliśmy naprawdę dobrze. Tego, co stało się w kilkadziesiąt sekund w 66. i 67. minucie, nie potrafię wytłumaczyć. Prawdopodobnie również nie będą potrafili wytłumaczyć tego sami zawodnicy. Jesteśmy załamani. Musimy szybko się podnieść i za tydzień powalczyć o punkty w meczu ze Stomilem - powiedział po meczu Petr Nemec, trener Warty.

Na półmetku rozgrywek Warta ma w dorobku 20 punktów (pięć zwycięstw, pięć remisów, siedem porażek) i nieznaczną przewagę nad strefą spadkową.

W bieżącym roku 2018 w Fortuna I lidze rozegrane zostaną jeszcze awansem cztery pierwsze kolejki rundy rewanżowej. W następnym meczu Warta, już w sobotę 10 listopada, w meczu 18. kolejki rozgrywek, podejmować będzie w „ogródku” Stomil Olsztyn. Początek spotkania o godzinie 13.