MKTG SR - pasek na kartach artykułów
2 z 4
Adrian Lis 6 (grał do 59. minuty)...

Warta Poznań - Jagiellonia Białystok 2:0. Zieloni znowu skuteczni w końcówce. Zobacz, jak oceniliśmy piłkarzy Warty

BRAMKARZ I OBROŃCY

Adrian Lis 6 (grał do 59. minuty)
W pierwszej części mógł się solidnie wynudzić między słupkami. Został zatrudniony tylko raz, po tym jak Imaz oddał celny strzał, ale z tym uderzeniem poradził sobie bez problemu. W drugiej połowie doznał urazu i musiał opuścić boisko.

Jan Grzesik 6
Prawy wahadłowy Warty po raz kolejny w tym sezonie był bardzo aktywny w ofensywie. Schodził do środka pola, próbując kreować akcje. W 45. minucie . Przy bramce zaliczył przypadkową asystę.

Dmitris Stavropoulos 7
Grek po dwóch spotkaniach wrócił do pierwszego składu. W meczu z Jagiellonią potwierdził, że jest pewnym punktem defensywy Zielonych. Kilka razy próbował wyprowadzać piłkę z własnego pola karnego, rozpoczynając ataki Warty. Po rzucie rożnym zdobył swojego pierwszego gola w barwach Warty w ekstraklasie.

Dawid Szymonowicz 6
Solidny w obronie. Wszystkie pojedynki główkowe padały jego łupem. W pierwszej części popełnił jednak błąd, który mógł zakończyć się stratą bramki. Drugą połowę zaczął nieco chaotycznie, ale bez większych konsekwencji.

Robert Ivanov 5
Bardzo poprawny występ Fina. Nie podejmował ryzyka, co na jego pozycji jest mile widziane.

Konrad Matuszewski 5
Skuteczny w defensywnie, nieco mniej dokładny, będąc na skrzydle boiska. Jego dośrodkowania z reguły były blokowane przez defensorów Jagiellonii, jednak na jego szczęście, po żadnej z tych strat nie było większego zagrożenia pod bramką Warty.