2 z 4
Jędrzej Grobelny	5...

Warta Poznań notuje ważne zwycięstwo z Cracovią (1:0). Bramka Zrelaka na wagę spokoju w walce o byt. Oceniamy piłkarzy za ten mecz

BRAMKARZ I OBROŃCY

Jędrzej Grobelny 5
Zastąpił nierównego w tym sezonie Adriana Lisa i spisał się bardzo dobrze. W końcówce pierwszej połowy uratował Wartę przed stratą gola, broniąc groźny strzał Rivaldinho. Poradził sobie również z chytrym uderzeniem Brazylijczyka z dystansu. Poza tym świetnie spisywał się na przedpolu i nie dał się pokonać Rivaldinho po strzale z karnego, choć to on go sprokurował.

Jan Grzesik 5
Czasy, kiedy boczny obrońca atakował niczym wybitny skrzydłowy, minęły już bezpowrotnie. Na szczęście nic się nie zmieniło z przydatnością Grzesika w defensywie. W pierwszej połowie to on zatrzymał Rochę w sytuacji sam na sam, wygrywając pojedynek biegowy. Wywalczył piłkę przy akcji bramkowej.

Robert Ivanov 6
Fiński stoper przez cały sezon jest ostoją defensywy Zielonych. Nie inaczej było w meczu z Cracovią. Akcje rywali gasił w zarodku i niemal bezbłędnie dyrygował kolegami. W pierwszej fazie meczu przydarzyły mu się jednak dwa niecelne wybicia.

Łukasz Trałka 5
„Trała” wciąż gra na poziomie ekstraklasowym, ale przesunięcie go w szeregi obronne ograniczyło jego przydatność dla drużyny. Z narzędzi ofensywnych doświadczonemu zawodnikowi pozostały dalekie podania, a z ich precyzją bywa różnie.

Dawid Szymonowicz 5
Niezły w asekuracji, niezły w pojedynkach główkowych, ale poza tym trudno go za coś wyróżnić. Być może miał tyle zadań defensywnych, że zabrakło mu miejsca i czasu na choćby przebłysk kreatywności.

Jakub Kiełb 4
Biegał, walczył i angażował się w grę z kontry, ale niewiele z tego wynikało. Zamiast do stwarzania groźnych sytuacji jego szarże prowadziły do groźnych strat. Nie był to jego dzień.