Warta Poznań przegrała z Drutex Bytovia Bytów 1:3

Krzysztof Lekowski
W kolejnej wiosennej rundzie spotkań drugiej ligi grupy zachodniej piłkarze Warty Poznań przegrali na wyjeździe z Drutex Bytovią Bytów 1:3.

Pojedynek doskonale rozpoczęli podopieczni trenera Marka Kamińskiego, którzy już po 15 minutach objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Artura Marciniaka futbolówkę głową do siatki skierował Dawid Jasiński.

Zaledwie minutę później jeden z obrońców Warty dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym i arbiter tego spotkania pokazał na jedenasty metr. Gospodarze jednak nie doprowadzili do wyrównania, bowiem fantastycznym refleksem wykazał się Semir Bukvić, który obronił strzał Janusza Surdykowskiego.

W drugiej połowie obraz gry znacznie się zmienił. Teraz do gospodarze byli częściej przy piłce i coraz bardzie zagrażali bramce warciarzy. Jednak piłkarze z Dolnej Wildy dzielnie się bronili. Kres tego przyszedł w 68. minucie, kiedy Robert Hirsz wyrównał stan tego spotkania. Dwie minuty później było już 2:1 dla piłkarzy Drutex Bytovii. Golkipera Warty strzałem z główki pokonał Wojciech Pięta.

Od 78. minuty zieloni musieli grać w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Artur Marciniak. To spowodowało jeszcze śmielsze ataki gospodarzy, którzy na trzy minuty przed regulaminowym końcem gry dobili swoich rywali, strzelając im trzeciego gola.

Drutex Bytovia Bytów – Warta Poznań 3:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Dawid Jasiński (15), 1:1 Robert Hirsz (68), 2:1 Wojciech Pięta (70), 3:1 Mateusz Michalski (87)

Warta Poznań: Bukvić – Marciniak, Ngamayama, Jasiński Ł. (3. Onsorge), Jasiński D., Nowak (79. Pogonowski), Bartkowiak, Goliński, Chromiński (70. Scherfchen), Rasiak, Gregorek (57. Piceluk)

Drutex Bytovia Bytów: Małkowski – Kowalski, Szewczyk, Wilczyński, Balogun (69. Michalski), Bujok (46. Cesarek), Kryszak (46. Pięta), Mazurkiewicz, Pietroń, Hirsz, Surdykowski

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES [email protected]!