Warta w pierwszym sparingu pokonała Unię Swarzędz i pokazała, że nie może doczekać się wiosny. Lech II Poznań wygrał z Polonią Leszno

Łukasz Trałka i jego koledzy z Warty w zimowej przerwie nie zatracili skuteczności Fot. Archiwum Warty Poznań
Pierwszym przeciwnikiem Warty Poznań w okresie przygotowawczym była czwartoligowa Unia Swarzędz. Zieloni odnieśli w Swarzędzu pewne zwycięstwo 3:0 (2:0). Dwie bramki w pierwszej połowie strzelił Robert Janicki (w 29. minucie po bardzo ładnym strzale z dystansu oraz w 43. minucie po podaniu Mateusza Szczepaniaka), a rezultat ustalił Tomasz Boczek (78.), który głową posłał do siatki piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Kupczaka z rzutu wolnego.

Pierwszym przeciwnikiem War-ty Poznań w okresie przygotowawczym była czwartoligowa Unia Swarzędz. Zieloni odnieśli w Swarzędzu pewne zwycięstwo 3:0 (2:0). Dwie bramki w pierwszej połowie strzelił Robert Janicki (w 29. minucie po bardzo ładnym strzale z dystansu oraz w 43. minucie po podaniu Mateusza Szczepaniaka), a rezultat ustalił Tomasz Boczek (78.), który głową posłał do siatki piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Kupczaka z rzutu wolnego.

W sobotnim meczu okazję do zaprezentowania się otrzymali obaj pozyskani już w przerwie zimowej Jakub Apolinarski oraz Mateusz Szczepaniak. Z powodu urazów nie grali natomiast Nikodem Fiedosewicz, Gracjan Jaroch i Sebastian Olszewski.

Kolejny sparing podopieczni trenera Piotra Tworka rozegrają w sobotę, także w Swarzędzu, z GKS Bełchatów. Rezerwy Kolejorza zmierzyły się w Popowie z czwartoligową Stainer Polonią Leszno wygrywając 2:0 (2:0). Obie bramki zdobył Hubert Sobol (10., 17.), który wrócił z wypożyczenia do pierwszoligowej Odry Opole. W Lechu II wystąpił między innymi Łukasz Benedykciński z Lubusza-nina Trzcianka, który bronił w pierwszej połowie spotkania. Zabrakło natomiast Karola Smajdora, Jakuba Niewiadom-skiego, Bartosza Bartkowiaka oraz Jakuba Karbownika, którzy polecieli z kadrą pierwszej drużyny Lecha na obóz do Belek.

Przed wznowieniem rozgrywek ligowych drużynę trenera Rafała Ulatowskiego czeka jeszcze pięć sparingów. Najbliższy w sobotę w Popowie z Nielba Wągrowiec (godz. 14).

Grali również wielkopolscy trzecioligowcy. Najbardziej zapracowani byli piłkarze Górnika Konin, którzy rozegrali dwa spotkania. Podopieczni trenera Grzegorza Dziubka w piątek wieczorem zremisowali w Ostrze-szowie z występującą w IV lidze Victorią Ostrzeszów 1:1, a w sobotę również 1:1 zremisowali w Pleszewie z liderem IV ligi LKS Gołuchów. W pierwszym z tych spotkań bramkę dla Górnika strzelił Jakub Pluciński, w drugim, jeden z zawodników testowanych. Zespół z Konina już przed tygodniem rozegrał pierwszy sparing wygrywając w Grudziądzu z pierwszoligową Olimpią 3:0.

W spotkaniu wielkopolskich trzecioligowców Jarota Jarocin wygrał w Jarocinie z Polonią Środa Wielkopolska 1:0. Jedyną bramkę zdobył Mateusz Dunaj. Dla Jaroty był to drugi mecz w okresie przygotowawczym (przed tygodniem 2:0 z LKS Gołuchów), dla Polonii pierwszy.

Z kolei beniaminek trzeciej ligi i najbliższy przeciwnik Lecha II Nielba Wągrowiec, przegrała w Toruniu z pierwszoligową Elaną 0:3 (0:0, 2:0, 1:0). Mecz rozegrano w trzech tercjach po 30. minut, a bramki dla gospodarzy strzelili: Sebastian Rak, Kacper Jóźwicki i Krzysztof Kołodziej, były zawodnik rezerw Lecha Poznań. Był to dla żółto-czarnych wartościowy sprawdzian, trudniejszy niż wygrany tydzień wcześniej 2:1 po bramkach Adama Gajdy i Jakuba Kubiń-skiego mecz w Wągrowcu z Unią Gniewkowo.

Sokół Kleczew, Mieszko Gniezno i lider grupy II trzeciej ligi KKS Kalisz pierwsze spotkania sparingowe w takcie przygotowań do rundy wiosennej III ligi rozegrają w sobotę.

Warta Poznań w meczu z Unią w Swarzędzu wystąpiła w składzie:
I połowa: Lis – Grobelny, Kieliba, Ławniczak, Kiełb – Apolinarski (31. Rybicki), Trałka, A. Laskowski, Janicki, Jakóbowski – Szczepaniak; druga połowa: T. Laskowski – Grobelny (60. Apolinarski), Skrobosiński, Boczek, Kuzdra – Rybicki, Kupczak, Cierpka, Gardzielewicz, Napołow – Spławski.

Lech II w spotkaniu w Popowie z Polonią Leszno grał w składzie: Benedykciński (46. zawodnik testowany) – Kaczmarek (46. Borowski), Wojtkowiak (46. Wachowiak), Andrzejewski (67. Kaczmarek), Pawlicki – Tupaj (67. Białczyk), Jakub Białczyk (46. Makuch), Szramowski (46 Gogół), Kołtański (46. Ławrynowicz), Jacenko (46. Wilak) – Sobol (46. Ratajczyk).