Wielka radość koszykarzy Biofarmu Basketu Poznań

LUMAR
Piotr Wieloch
Piotr Wieloch Maciej Szetela
Koszykarze Biofarmu Basketu Poznań w przyszłym sezonie także będą występowali w pierwszej lidze. Podopieczni trenerów Przemysława Szurka i Cezarego Kurzawskiego w środowy wieczór w wypełnionej do ostatniego miejsca hali Politechniki Poznańskiej w piątym meczu play-out pokonali Exact Systems Śląsk Wrocław 66:55.

W ostatnim meczu sezonu, o być albo nie być, poznaniacy zagrali wręcz znakomicie. Od pierwszej do ostatniej minuty nie brakowało emocji. Stawka meczu była bardzo wysoka. Przegrany musi pożegnać się z pierwszą ligą. Wrocławianie przyjechali do Poznania w jeszcze mocniejszym składzie, niż w poprzednich meczach, przynajmniej pięciu zawodników ma za sobą występy w ekstraklasie.

Ale koszykarze Biofarmu Basketu tym razem pokazała kibicom niezwykle ambitną i konsekwentną koszykówkę. Gdy w na początku czwartek kwarty poznaniacy wygrywali różnicą 15 punktów (53:38) wydawało się, że jest po meczu. Ale potem ciężar gry we wrocławskiej drużynie wziął na siebie as atutowy Śląska Norbert Kulon. Na cztery minuty przed zakończeniem przewaga gospodarzy stopniała do sześciu punktów (55:49). Ale potem w roli głównej wystąpił Piotr Wieloch, kapitan Biofarmu. Grał ja natchniony, choć też zadrżały mu ręce przy nietrafionych rzutach wolnych, jego koledzy nie chcieli być gorsi i Biofarm Basket mógł świętować.

Po ostatniej syrenie radość poznańskiego zespołu była ogromna. I nie ma się czemu dziwić, bo beniaminek pozostał w lidze. Choć powiedzmy sobie szczerze. Gdyby w rundzie zasadniczej Wieloch i spółka zagrali tak jak w środę nerwów na koniec sezonu by nie było.

Dodajmy, że po piątych meczach w pierwszej lidze pozostają także Noteć Inowrocław lepsza od AZS AWF Katowice oraz ACK UTH Rosa Radom, która wyeliminowała GTK Gliwice.

Biofarm Basket Poznań – Exact Systems Śląsk Wrocław 66:55 (18:16, 17:11, 14:11, 17:17)
Biofarm Basket
: Wieloch 24 (3X3), Szymczak 14, Metelski 13, Kurpisz 4, Fiszer 4, Smorawiński 3 (1x3), Szydłowski 2, Bręk 2, Frąckowiak 0, Stankowski 0.
Śląsk: Norbert Kulon 15 (1x3), Hajnsz 13 (1x3), Mróz 9, Maksym Kulon 5, Stawiak 5, Jakubiak 3 (1x3), Wilczek 3, Wnętrzak 2, Gworek 0, Czyżnielewski 0.