Wiza do USA: ile teraz kosztuje? Ruch bezwizowy do USA! Jak złożyć wniosek? Sprawdź! Polacy wyruszą do Stanów Zjednoczonych!

vt

Wideo

Udostępnij:
Wiza do USA: Wniosek - jak złożyć? Wreszcie koniec z wizami dla Polaków do Ameryki! Dokument znoszący obowiązek wizowy dla Polaków podpisał prezydent USA Donald Trump. Polacy mogą jeździć już bez wiz od kilku tygodni. Podstawowym kryterium włączenia kraju do ruchu bezwizowego jest wskaźnik odmów we wnioskach o wizy nieimigracyjne. Ile teraz kosztuje wiza do USA? Jak dostać wizę do USA? Które kraje nie muszą przedstawiać na amerykańskich lotniskach wizy? O wszystkim dowiecie się z poniższego tekstu.

Wiza do USA w 2020 rku. Sprawdź jak złożyć wniosek?

Kryterium przynależności do strefy bezwizowej jest wskaźnik odmów we wnioskach o wizy nieimigracyjne. Według amerykańskiego prawa:

Polecamy

W ostatnim roku podatkowym (od 1 października do 30 września następnego roku) ten odsetek powinien być poniżej 3 proc.

Wiceprezydent USA, który przebywał w Polsce, podczas konferencji prasowej z prezydentem Andrzejem Dudą podkreślił, że kwestia zniesienia wiz to sprawa "dla szefa", czyli prezydenta USA - Donalda Trumpa.

Mike Pence dodał jednocześnie, że wprowadzenie Polski do programu Visa Waiver zostanie ogłoszone przy okazji wizyty prezydenta Donalda Trumpa w Polsce. Według wcześniejszych deklaracji wizyta miała się odbyć jeszcze jesienią tego roku.

Ostateczna decyzja odnośnie zniesienia wiz miała poczekać do końca obecnego roku rozliczeniowego, który upływa 30 września. Wtedy to miało się wyjaśnić się czy wskaźnik odmów przyznania wiz spadnie poniżej wymaganych 3 procent.

Kiedy polecimy do USA bez wizy?

Historyczny moment zniesienia wiz dla Polaków był priorytetem Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher od początku objęcia przez nią urzędu. Zarówno strona amerykańska jak i polska pracowały bardzo intensywnie aby umożliwić Polsce wejście do Programu Ruchu Bezwizowego. To również wielka zasługa samych Polaków, którzy składali wnioski o wizy, co pozwoliło spełnić podstawowy warunek zakwalifikowania Polski do programu, czyli obniżyć wskaźnik odmów wizowych poniżej 3%. W tej chwili trwają prace nad jak najszybszym wprowadzeniem Polski do ruchu bezwizowego.

Od 11 listopada 2019 r. nie potrzeba wizy do USA. Spadnie też cena. Wiza do USA - jej koszt spadnie ze 160 dolarów do 14 dolarów.

POLECAMY:

“Jeżeli w czasie współżycia seksualnego jedno z małżonków nie chce współżyć seksualnie, ale widać, że jest jakaś potrzeba z drugiej strony, to także jakaś forma ofiarowania siebie, dawania z siebie życia.” POLECAMYKościół ojca Tadeusza Rydzyka od środka. Zobacz, jak wygląda!

Seksporadnik małżeński według Radia Maryja. Poznaj złote myś...

Ruch bezwizowy do USA

Jak Polacy będą podróżować do Stanów Zjednoczonych po włączeniu Polski do Programu Ruchu Bezwizowego?

W przypadku krótkich turystycznych i biznesowych wyjazdów na 90 dni lub krócej, obywatele Polski, którzy uzyskali autoryzację w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization, ESTA) nie będą potrzebować wizy. Wiza będzie nadal wymagana dla innych rodzajów wyjazdów, w tym pobytów dłuższych niż 90 dni lub z zamiarem podjęcia pracy czy nauki w Stanach Zjednoczonych. Obywatele Polski podróżujący do USA bez wizy będą musieli mieć paszport z chipem do odczytu komputerowego.

Czy obywatele Polski będą musieli gdzieś się zarejestrować, aby podróżować bez wizy?

Aby podróżować bez wizy, obywatele Polski będą musieli wystąpić o autoryzację za pośrednictwem internetowego systemu ESTA. Dzięki ESTA można bardziej efektywnie i skutecznie przeprowadzić wstępną kontrolę podróżnych. Obywatele Polski będą mogli ubiegać się o autoryzację ESTA na krótko przed terminem, od którego ruch bezwizowy będzie dostępny. Autoryzacja ESTA jest wymagana od podróżnych ze wszystkich 38 krajów należących do Programu Ruchu Bezwizowego.

Ile kosztuje ESTA?

Obecnie ESTA kosztuje 14 dolarów, czyli znacznie mniej niż opłata w wysokości 160 dolarów, która jest wymagana od osób ubiegających się o wizę turystyczną/biznesową.

Mam wizę i jest ona nadal ważna. Jak mogę podróżować do USA?

Każdy podróżny, który ma ważną wizę będzie nadal mógł z niej korzystać nawet kiedy ruch bezwizowy będzie możliwy. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o autoryzację ESTA.

Jak długo obywatele Polski mogą przebywać w USA, jeśli podróżują bez wizy w ramach Programu Ruchu Bezwizowego?

Obywatele Polski mogą przebywać bez wizy w celach turystycznych lub biznesowych do 90 dni. Przedłużenie pobytu nie jest możliwe.

Otrzymałem wcześniej odmowę wizy lub miałem problemy przy wjeździe do USA. Czy mogę podróżować do USA bez wizy?

Z reguły autoryzacji w systemie ESTA nie otrzyma osoba, która uprzednio otrzymała odmowę wizy lub w przeszłości miała problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamanie prawa imigracyjnego USA. Tym samym taka osoba nie będzie mogła podróżować do USA bez wizy. Każda osoba, która otrzymała odmowę rejestracji ESTA może ubiegać się o wizę amerykańską w ambasadzie/konsulacie USA.

Gdzie obywatele Polski mogą znaleźć więcej informacji o Programie Ruchu Bezwizowego?

Pełne informacje o Programie Ruchu Bezwizowego (w tym ESTA) znajdują się na stronie internetowej Urzędu Celnego i Ochrony Granic USA dotyczącej ESTA

Urząd Celny i Ochrony Granic

i stronie Departamentu Stanu

Departament Stanu USA

a dodatkowe informacje będą wkrótce dostępne na stronie Ambasady USA

Ambasada USA w Warszawie

Wiza do USA: inne kryteria zniesienia

Oprócz spadku odmów wizowych każde państwo starające się o zniesienie wiz musi swoim obywatelom:

 • wydawać paszporty z danymi biometrycznymi;
 • zobowiązuje się, że w czasie 24 godzin od powzięcia informacji, zawiadomi służby amerykańskie o skradzionych lub zagubionych paszportach.
 • państwo przyjęte do ruchu bezwizowego musi wyrazić zgodę na przyjmowanie wydalonych z USA swoich obywateli, a nawet byłych obywateli – nie później niż w ciągu trzech tygodni od wydania prawomocnej decyzji o wydaleniu,
 • państwa przyjęte do programu muszą przekazywać informacje o podróżujących do USA tych swoich obywatelach, którzy mogą stanowić "zagrożenie dla bezpieczeństwa i dobrobytu Stanów Zjednoczonych lub ich obywateli"

Polecamy

Według doniesień Rzeczpospolitej zniesienie wiz dla Polaków jest kluczowe z punktu widzenia interesów Amerykanów: "coraz bogatsi Polacy mogą potencjalnie przynieść USA znaczące dochody z turystyki".

Ambasador USA w Polsce - Georgette Mosbacher
Ambasador USA w Polsce - Georgette Mosbacher Fot. Polska Press

Ile kosztuje wiza do USA?


Opłata za wizę wynosi 160 dolarów, czyli ok. 600 złotych. Opłata jest taka sama, niezależnie od rodzaju wizy o jaką się ubiegamy. Trzeba jednak pamiętać, że nawet jeśli wniosek o wizę zostanie odrzucony, wpłacone pieniądze nie podlegają zwrotowi. Następnie czeka nas umówienie spotkania w ambasadzie w Warszawie, gdzie na specjalnym spotkaniu z jej pracownikiem zostaniemy zapytani o swoje trwałe relacje z Polską – zarówno ekonomiczne, jak i rodzinne. Pracownik zapyta też o cel wizyty w USA.

Wiza do USA: skąd wziąć wniosek i jak go złożyć?

Wszystkie dokumenty są dostępne bezpośrednio na stronie amerykańskiej ambasady. Na stronie trzeba wybrać - Elektroniczne Podanie o Wizę Nieimigracyjną DS-160 (wizy K). Następnie zostaniemy odesłani do specjalnego formularza online, w którym musimy odpowiedzieć na kilka pytań.

POLECAMY

W rankingu 25 najlepszych miejsc pracy na świecie Great Place to Work® znalazło się aż pięciu pracodawców prowadzących działalność w Polsce. Na listę trafiają wyłącznie firmy, które znalazły się w przynajmniej pięciu krajowych zestawieniach i dają pracę minimum 5 tys. osób, z czego co najmniej 40% pracowników pracuje za granicą. Niektórzy laureaci trafili również do grona najlepszych przedsiębiorstw w Europie i w Polsce.Sprawdź, gdzie warto się zatrudnić.

Ranking najlepszych pracodawców na świecie. Te firmy rekrutu...

Rodzaje wiz do USA

 • Wiza turystyczna, dzięki której możemy zwiedzać USA, ale nie możemy tam podjąć żadnej pracy
 • Wiza pracownicza, która pozwala nam podjąć pracę na terenie USA
 • Wiza służbowa, która potrzebna jest nam wtedy, gdy do USA jedziemy jako pracownik firmy z innego kraju i naszym celem w Stanach są „konsultacje z partnerami biznesowymi, udział w spotkaniu biznesowym lub konferencji naukowej, uregulowanie spraw majątkowych, negocjacje kontraktów”
 • Wiza studencka, która umożliwia nam podjęcie nauki w USA

Które państwa muszą mieć wizę do USA?

Około czterdziestu krajów na świecie może odwiedzać Stany Zjednoczone w ramach ruchu bezwizowego Visa Waiver Program. Pozwala to na wizytę w USA trwającą do 90 dni bez konieczności uzyskiwania dokumentu.

Kraje z obowiązkiem wizowy do USA:

 • Polska
 • Rumunia
 • Chorwacja
 • Bułgaria
Wizyta Donalda Trumpa w Polsce w 2017 roku
Wizyta Donalda Trumpa w Polsce w 2017 roku Bartek Syta

Kraje włączone w program bezwizowy:

 • Portugalia
 • Hiszpania
 • Francja
 • Włochy
 • Słowenia
 • Austria
 • Węgry
 • Czechy
 • Słowacja
 • Niemcy
 • Belgia
 • Holandia
 • Dania
 • Litwa
 • Łotwa
 • Estonia
 • Finlandia
 • Norwegia
 • Szwecja
 • Wielka Brytania
 • Irlandia
 • Luksemburg
 • Grecja
 • San Marino
 • Malta

Bez wiz do USA. Co z pracą?

Materiał oryginalny: Wiza do USA: ile teraz kosztuje? Ruch bezwizowy do USA! Jak złożyć wniosek? Sprawdź! Polacy wyruszą do Stanów Zjednoczonych! - Nowości Dziennik Toruński

Komentarze 54

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Potrzebna mi ta wiza jak plaster na du..pę. Z tym że ja plaster mam.

G
Gość
14 października, 13:04, Misza:

Nigdy nie polecę do USA. Mam tam [wulgaryzm]kę i kuzynostwo, którzy traktują mnie jak śmiecia.

Ludzie najpierw nauczcie się dobrze pisać po polsku

G
Gość

kolejne jankeskie kłamstwo i niby po co jechać do tego dzikiego kraju,gdzie każdy nosi spluwę i jej używa z byle powodu ,a policja najpierw strzela a potem pyta

G
Gość
18 listopada, 23:45, Gość:

Cały artykuł to kłamstwo, żadne wizy nie zostały zniesione, tylko ich procedura przyznawania, która powraca już na lotnisku w USA. Więc możesz polecieć do USA i jak urzędnik, który zadaje Ci pytania (te same jakie były w przypadku dostania wizy) nie da Ci pieczątki, to możesz pocałować przysłowiową klamkę.

21 listopada, 17:02, Gość:

Haha! Prawda powiedzial !

Poleci sie a urzednik na granicy paluch wskaze spowrotem “ pocaluj sie w dupe” wracaj skad przyleciales

G
Gość
18 listopada, 23:45, Gość:

Cały artykuł to kłamstwo, żadne wizy nie zostały zniesione, tylko ich procedura przyznawania, która powraca już na lotnisku w USA. Więc możesz polecieć do USA i jak urzędnik, który zadaje Ci pytania (te same jakie były w przypadku dostania wizy) nie da Ci pieczątki, to możesz pocałować przysłowiową klamkę.

Haha! Prawda powiedzial !

G
Gość

Prawda o zniesieniu wiz do USA jest taka sama jak to, że pierwszy "turysta" był przypadkowy. NIE PRZYPADKOWY tylko PODSTAWIONY (prawdopodobnie pracownik TV), a wizy? Będziecie jeździć to się przekonacie. ŚCIEMA!

G
Gość

Cały artykuł to kłamstwo, żadne wizy nie zostały zniesione, tylko ich procedura przyznawania, która powraca już na lotnisku w USA. Więc możesz polecieć do USA i jak urzędnik, który zadaje Ci pytania (te same jakie były w przypadku dostania wizy) nie da Ci pieczątki, to możesz pocałować przysłowiową klamkę.

D
Darek 40

Wow ale normalnie Nas "zaszczyt" kopnął.

G
Gość

Ja mysle Usa znosi visa bo to bylo annoying dla Usa przez wiele lat kazdy jeden Prezydent rozmawial to samo Abolish visa.......

G
Gość
10 października, 16:40, Elvis:

Po co nam te wizy, USA to wielkie szambo A Tramp to oszołom jakich mało tylko zamieszanie robi na świecie A Polska wchodzi mu w dupe A on się śmieje

6 listopada, 16:30, Gość:

A ty głąbem jesteś jak nie potrafisz nazwiska zapisać poprawnie

A to nie wiza. Właśnie WIZA WAIVER.

G
Gość
10 października, 16:40, Elvis:

Po co nam te wizy, USA to wielkie szambo A Tramp to oszołom jakich mało tylko zamieszanie robi na świecie A Polska wchodzi mu w dupe A on się śmieje

A ty głąbem jesteś jak nie potrafisz nazwiska zapisać poprawnie

G
Gość
14 października, 13:04, Misza:

Nigdy nie polecę do USA. Mam tam [wulgaryzm]kę i kuzynostwo, którzy traktują mnie jak śmiecia.

Haha. I dlatego nie polecisz do Stanów? ?

G
Gość
15 października, 07:39, Bobi:

Tłum Polaków poleci do USA, a tam uśmiechnięty urzędnik na lotnisku powie im, Wypad zpowrotem oszuści. I po 3 miesiącach zpowrotem będą wizy, PIS sprawił, że znikły, a poprzednicy, nie.

To nie zasluga PIS-u ,ze wizy znikly tylko zasluga tego ze amerykanie coraz czesciej nie odmawiali wiz

A
Archaniol

Wielka łaska zniesienie wizy hahaha a co za tym idzie to interes amerykanów ja olewam usa wole Meksyk Kanadę a nawet Rosję .

S
Scorsesse
6 października, 14:11, Night:

Znieśli wizy wtedy, kiedy już nam to nie jest potrzebne... Dziękuję za takich "przyjaciół"...

7 października, 18:43, Gość:

jeszcze nie zniesli !! jak masz takich " przyjacieli" jak amerykanie to wrogow juz szukac nie musisz !!

Chcecie jechać to macie 160$ taniej a jak nie to nie jedźcie. Proste.

Dodaj ogłoszenie