Wreszcie udany weekend piłkarzy Calisii

Daniel Kawczyński
Piłkarze Calisi dawno nie mieli tak udanego weekendu. Po fatalnej serii 10 meczów bez zwycięstwa w drugiej lidze, w tym pięciu porażkach z rzędu, kaliszanie wreszcie cieszyli się ze zwycięstwa, pokonując Bałtyk w Gdyni 1:0. Wygrana cieszy tym bardziej, że w kontekście walki o utrzymanie, był to "mecz o sześć punktów", a zgarnięcie pełnej puli pozwoliło na oddalenie od strefy spadkowej.

O losach spotkania zdecydował Patryk Klofik, który do beniaminka dołączył zaledwie kilka dni wcześniej. Były gracz m.in. Zawiszy Bydgoszcz i Zagłębia Lubin egzekwował w 47. minucie rzut wolny z boku pola karnego i uderzeniem w długi róg zmusił do kapitulacji bramkarza gospodarzy. Prócz tego miał jeszcze kilka okazji, głównie ze stałych fragmentów.

- Lepszego debiutu nie mógł sobie wymarzyć. Zagrał świetnie i będzie stanowił ważny punkt drużyny. Żadna presja go nie spali - komplementował podopiecznego, trener Grzegorz Dziubek.

Mecz toczył się pod dyktando Calisii, która mogła pokusić się o więcej bramek. Przed przerwą bliski szczęścia był Maciej Sowiński, zaś w drugiej połowie sytuację sam na sam z Bartoszem Kanieckim zmarnował aktywny Samuelson Odunka.

- Zaprezentowaliśmy się doskonale i z charakterem, nie stroniąc od twardej gry. Potrafimy grać w piłkę i jesteśmy dobrze zbudowani. Tym zwycięstwem zamknęliśmy usta niedowiarkom, bo wielu już teraz przekreśliło nasze szanse na utrzymanie - dodaje Dziubek.

Bałtyk Gdynia - Calisia 0:1 (0:0)
Bramka: Patryk Klofik (47)
Calisia: Primel - Wiącek, Safaryan, Nawrocki, Sowiński (46. Żurawski żk) - Nedjałkow, Roszak żk, Kotwica, Klofik (77. Kowalczuk), Ciesielski (46. Stojczew żk) - Odunka.