WTA w Stuttgarcie. Iga Świątek poznała rywalkę w drugiej rundzie

Zbigniew Czyż
Iga Świątek
Iga Świątek JOHN G. MABANGLO / EPA
Qinwen Zheng będzie rywalką Igi Świątek w drugiej rundzie turnieju WTA na kortach ziemnych w Stuttgarcie. Broniąca tytułu i najwyżej rozstawiona polska tenisistka na otwarcie miała wolny los, a Chinka w poniedziałek pokonała Amerykankę Alycię Parks 6:4, 6:4.

Świątek wraca do gry po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją. Z jej powodu nie wystartowała w Miami.

Z Zheng liderka rankingu mierzyła się wcześniej dwukrotnie w 2022 roku. Oba mecze wygrała Polka, ale po trzech setach.

Impreza w Niemczech jest bardzo mocno obsadzona. W ćwierćfinale potencjalną rywalką podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego jest rozstawiona z numerem ósmym Greczynka Maria Sakkari. W tej samej połówce są m.in. Tunezyjka Ons Jabeur (3.) i Kazaszka Jelena Rybakina (6.).

Zwyciężczyni turnieju w Stuttgarcie otrzyma 120 tys. dolarów oraz samochód Porsche Taycan.