Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zatrucie czadem w Wielkopolsce. Mężczyznę znaleziono w łóżku w jego domu

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Z danych PSP wynika, że od 1 października, czyli od początku umownego okresu grzewczego, zanotowano 217 interwencji związanych z emisją czadu. Zginęło pięć osób, a 117 wymagało pomocy lekarskiej.
Z danych PSP wynika, że od 1 października, czyli od początku umownego okresu grzewczego, zanotowano 217 interwencji związanych z emisją czadu. Zginęło pięć osób, a 117 wymagało pomocy lekarskiej. Zenon Kubiak/Zdjęcie ilustracyjne
- Starszy mężczyzna, znaleziony w łóżku w swoim domu to najprawdopodobniej kolejna ofiara tlenku węgla - przekazał w poniedziałek PAP rzecznik KG PSP bryg. Karol Kierzkowski. Dodał, że od początku października w wyniku zatrucia czadem zmarło pięć osób.

Zatrucie czadem w Wirach. Mężczyznę znaleziono w łóżku w jego domu

Jak przekazała Państwowa Straż Pożarna, ostatniej doby strażacy wyjeżdżali do dziewięciu zdarzeń związanych z emisją tlenku węgla. Zanotowano jedną ofiarę śmiertelną, a cztery osoby wymagały pomocy lekarskiej.

Śmiertelną ofiarą zatrucia czadem jest starszy mężczyzna, który znaleziony został w łóżku w swoim domu w miejscowości Wiry w gminie Komorniki. Według strażaków prawdopodobną przyczyną zatrucia była nieprawidłowa eksploatacja pieca grzewczego.

Z danych PSP wynika, że od 1 października, czyli od początku umownego okresu grzewczego, zanotowano 217 interwencji związanych z emisją czadu. Zginęło pięć osób, a 117 wymagało pomocy lekarskiej.

Czad, czyli tlenek węgla jest gazem bezwonnym, bezbarwnym i pozbawionym smaku. W układzie oddechowym człowieka wiąże się z hemoglobiną 250 razy szybciej niż tlen, blokując dopływ tlenu do organizmu. Objawami lżejszego zatrucia są ból i zawroty głowy, osłabienie i nudności. Następstwem ostrego zatrucia - przy dużych stężeniach tego gazu - może być nieodwracalne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, niewydolność krążeniowo-oddechowa i śmierć.

(PAP)

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Stosowane kiedyś metody leczenia często wzbudzają dziś kontrowersje, a opisy przeprowadzanych zabiegów mrożą krew w żyłach. Lobotomia, wypalanie żelazem czy rażenie pacjenta prądem to dopiero początek. Zobacz, jakie przerażające metody leczenia były kiedyś popularne i regularnie wykorzystywane w medycynie --->Czytaj też: Tragiczna historia opuszczonego szpitala psychiatrycznego pod Poznaniem. Działy się tam przerażające rzeczy, o których mało kto słyszał

Przerażające dawne metody leczenia. Dziś wywołują ciarki. Lo...

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski