Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zatruwa ich wilgoć i grzyb na ścianach [ZDJĘCIA]

Andrzej Kurzyński
Lokatorka nie może się doprosić remontu mieszkania. Kaliskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego twierdzi, że wszystkiemu winien jest błąd budowlany.

Od dwóch lat mieszkanka jednego z bloków Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego walczy z administracją o remont zawilgoconego i zagrzybionego mieszkania.

Oddany do użytku kilka lat temu budynek z zewnątrz sprawia bardzo dobre wrażenie. Ale okazuje się, że w przypadku niektórych mieszkań to tylko pozory. Tak jest choćby w przypadku pani Barbary.

- W powietrzu cały czas unosi się zapach stęchlizny. W mieszkaniu nie da się oddychać. Non stop chorujemy - mówi nam rozżalona pani Barbara. - Taka sytuacja jest już nie do wytrzymania. Pisałam pisma do prezesa w tej sprawie, ale nie było żadnych reakcji. A w tej chwili jakikolwiek remont nie ma najmniejszego sensu. Poza tym skąd na to wziąć, kiedy czynsz w KTBS wcale nie jest najmniejszy.

Wszystko zaczęło się po tym, jak w mieszkaniu piętro wyżej doszło do awarii.

- Woda lała się niemal ciurkiem. Przyszli ludzie z administracji i stwierdzili, że musi być źle wykonana instalacja. Ale niczego nie naprawili - dodaje lokatorka. - Dzisiaj ściany w jej mieszkaniu są w opłakanym stanie.

Kierownictwo KTBS zapewniło nas, że w najbliższym czasie zajmie się tym problemem. Najprawdopodobniej jest to błąd budowlany, który musi zostać usunięty.

- Lokatorka, u której doszło do awarii, otrzyma propozycję innej lokalizacji - mówi nam Janusz Krygier, członek zarządu KTBS. - Konieczne będzie między innymi skucie podłogi, aby ustalić przyczynę awarii. Wcześniej nie można było rozpocząć prac, ponieważ lokatorka przebywała w sanatorium.

Dopiero po usunięciu przyczyn usterki, możliwy będzie remont mieszkania pani Barbary, gdzie z pewnością samo osuszanie ścian będzie niewystarczające.

Niestety, nie jest to sytuacja odosobniona. W zasobach KTBS nie brakuje mieszkań, gdzie lokatorzy muszą zmagać się z nadmierną wilgocią. Spółka tłumaczy, że oprócz mogących pojawiać się błędów budowlanych, to także wina samych mieszkańców.

- Niektórzy oszczędzają zimą na ogrzewaniu oraz źle wentylują swoje mieszkania. Wszystko to powoduje wzrost wilgoci w pomieszczeniach - dodaje Janusz Krygier.

ZiemiaKaliska.com.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski