Złoto Szymańskiego i stracona szansa w wieloboju

Tak wyglądało podium MP w biegu na 1500 m. Od lewej: Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki i Zbigniew Bródka Fot. Archiwum Jana Szymańskiego
Od czwartku do niedzieli na torze „Stegny” w Warszawie odbywały się MP na dystansach. Jan Szymański (AZS AWF Poznań) zdobył złoto na 5000 m. Jego koledzy z reprezentacji wywalczyli złote krążki na 1000 m (Zbigniew Bródka) i na 1500 m (Konrad Niedźwiedzki).

Poznaniak najbardziej żałował dyskwalifikacji na 10 000 m, która pozbawiła go złota w wieloboju. Mimo to właśnie w nim wystąpi na zbliżających się ME w Heerenveen (06-08.01).

Katarzyna Woźniak (AZS AWF Katowice) na 3000 m i Jan Szymański (AZS AWF Poznań) na 5000 m zdobyli w piątek złote medale mistrzostw Polski na dystansach, które rozgrywane są na warszawskim torze „Stegny”.

Niedzielne konkurencje dostarczyły sporo emocji. Mistrz olimpijski na 1500 m Zbigniew Bródka przegrał na swoim koronnym dystansie z Konradem Niedźwiedzkim i Janem Szymańskim. W tej samej konkurencji wśród kobiet swoją wysoką ostatnio formę potwierdziła Natalia Czerwonka.