Zuzanna i Adrian wywalczyli klasę S

Mariusz Kurzajczyk
Para Adrian Torbiarczyk i Zuzanna Stróżyk z trenerem Maciejem Wypychem
Para Adrian Torbiarczyk i Zuzanna Stróżyk z trenerem Maciejem Wypychem Archiwum
Para Adrian Torbiarczyk i Zuzanna Stróżyk zdobyła klasę taneczną S w latin. Tancerze kaliskiego CT Wypych zdecydowanie wygrali zawody w Gogolinie.

Adrian i Zuzanna zajęli pierwsze miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego O Puchar Burmistrza Gogolina GPP Junior II. To tam zdobyli punkt premium i awansowali do klasy S.
To oczywiście był ostatni punkt, bowiem żeby zdobyć klasę S musieli wygrać lub zająć czołowe miejsca w trakcie kilkunastu ogólnopolskich turniejów w ciągu w półtora roku.
- Wiele czynników złożyło się na to osiągnięcie. Talent i zaufanie, a także żelazna konsekwencja zarówno całej naszej trójki, jak i rodziców Adiego i Zuzi, którzy od samego początku uczestniczą w tej wielkiej tanecznej przygodzie swoich pociech - uważa ich trener Maciej Wypych.
Para Torbiarczyk-Stróżyk zadebiutowała przed sześcioma laty na turnieju OTTT Kopernik 2009, na którym tancerze zdobyli 10 miejsce na... 10 startujących par w kategorii 12-13 C. Wtedy mało kto im dawał szansę, tym bardziej że Zuzanna była od swojego partnera o pół głowy wyższa. W sumie zatańczyli razem na 64 turniejach w stylu latin - jak widać - z doskonałym skutkiem.
Obecnie oboje mają marzenia związane z tańcem, czyli udział w mistrzostwach Polski i udział w turnieju zagranicznym (Zuzanna), ale także ze studiami (Adrian). Dodajmy, że są uczniami III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu.
Dodajmy, że przed pięcioma laty inni podopieczni Macieja Wypycha - Maciej Kłobucki i Dominika Jasik wywalczyli klasę taneczną S w stylu standard.