Żużel: Australia wygrała baraż DPŚ

TS
Żużlowcy Australii wygrali baraż Drużynowego Pucharu Świata i pojadą w sobotnim finale. Zawody odbyły się na torze Marketa w Pradze.

Turniej w stolicy Czech był świetnym widowiskiem. Cztery zespoły w nim uczestniczące od pierwszego do ostatniego wyścigu jechały w kontakcie i o tym, kto awansuje do finału DPŚ zadecydował dopiero ostatni bieg,. Wygrał go Darcy Ward. Bohaterem barażu był jednak Greg Hancock, który zdobył 20 punktów i zapewnił swojej drużynie drugie miejsce.

W sobotnim finale oprócz Australijczyków pojadą jeszcze zwycięzcy półfinałów, a więc żużlowcy Polski i Danii, a także gospodarze imprezy, czyli Czesi. Początek zawodów o godz. 19.