Żużel: Australijczycy wygrali w Toruniu

TS
Zawodnicy Australii wygrali na MotoArenie w Toruniu pierwszy z trzech turniejów Speedway Best Pairs Cup, uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa świata par.

W wyścigu finałowym Darcy Ward i Chris Holder, którzy na co dzień jeżdżą w miejscowym Unibaksie podwójnie pokonali Duńczyków, Nicki Pedersena oraz Nielsa Kristiana Iversena, którzy byli najlepsi po rundzie zasadniczej.

Australijczycy po tej części turnieju zajmowali dopiero trzecie miejsce i o awans do decydującej rozgrywki musieli walczyć w biegu barażowym. Spotkali się w nim z Polakami, których pokonali 4:3. Ten wyścig wygrał wprawdzie rewelacyjny w piątkowy wieczór Tomasz Gollob, ale za jego plecami finiszowali rywale, co przy punktacji 4,3,2,0 zapewniło im awans do finału.Czwarty w tej gonitwie linię mety minął Patryk Dudek, który w trakcie zawodów zastąpił Adriana Miedzińskiego.

Zawody w Toruniu były transmitowane przez stację Eurosport. Dzięki temu można je było obejrzeć w 70 krajach świata. Kolejne turnieje Speedway Best Pairs Cup odbędą się w maju w niemieckim Landshut i szwedzkiej Eskilstunie.