Żużel: Świderski wygrał Memoriał Smoczyka

TS
Piotr Świderski
Piotr Świderski Dawid Stube
Piotr Świderski wygrał na torze w Lesznie 64. edycję Memoriału Alfreda Smoczyka. O pozostałych miejscach na podium zadecydował bieg dodatkowy, w którym Piotr Protasiewicz pokonał Przemysława Pawlickiego i Grzegorza Zengotę.

Świderski zwycięstwo zapewnił sobie w 20 wyścigu, w którym jednym z jego rywali był Grzegorz Zengota. Obaj zawodnicy przed jego rozpoczęciem mieli po 11 punktów i zdecydowanie przewodzili stawce. O wygranej jednego z nich w całych zawodach decydował więc bezpośredni pojedynek.

Zawodnicy Stali Gorzów i Fogo Unii Leszno byli w tym biegu tak zajęci sobą, że walkę o pierwsze miejsce oddali Lasse Bjerre i Damianowi Balińskiemu. Oni natomiast walczyli o jeden punkt na wagę zwycięstwa w całych zawodach. Zdobył go Świderski i po raz pierwszy w karierze triumfował w tym prestiżowym turnieju.

Zengota w tym momencie nie dopisał do swojego dorobku żadnego punktu i musiał jeszcze walczyć w biegu dodatkowym o miejsca 2-4. Jak się okazało rywalizacja ze Świderskim sporo go kosztowała, ponieważ w tym wyścigu nie odegrał znaczącej roli i ostatecznie nie stanął nawet na podium.