Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zwiedź opuszczony areszt śledczy w Śremie! Nieruchomość prawdopodobnie wkrótce zmieni właściciela. Zobacz zdjęcia

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Został wybudowany w drugiej połowie XIX wieku i właściwie do 2018 roku, czyli do chwili podjęcia decyzji o jego likwidacji, pełnił on właśnie rolę więzienną.
Został wybudowany w drugiej połowie XIX wieku i właściwie do 2018 roku, czyli do chwili podjęcia decyzji o jego likwidacji, pełnił on właśnie rolę więzienną. Katarzyna Baksalary
Prawdopodobnie śremski areszt śledczy jeszcze w tym roku zmieni właściciela. Dobrą wiadomością jest to, że zanim dojdzie do ewentualnej zmiany właściciela, będzie okazja zobaczyć od środka to niedostępne na co dzień miejsce.

Śremski areszt śledczy zmienia właściciela

Areszt śledczy w Śremie to budynek z nie lada historią. Został wybudowany w drugiej połowie XIX wieku i właściwie do 2018 roku, czyli do chwili podjęcia decyzji o jego likwidacji, pełnił on właśnie rolę więzienną. Szansę na nowe życie temu charakterystycznemu dla miasta budynkowi dwa lata później dał śremski przedsiębiorca Artur Strzelec. Teraz wszystko wskazuje na to, że przejdzie on w kolejne ręce.

Po wakacjach będzie okazja do zwiedzenia aresztu śledczego w Śremie

Dobrą wiadomością dla mieszkańców jest fakt, że zanim areszt zmieni właściciela, będzie można zobaczyć go od środka. Już trzy lata temu, Artur Strzelec, kupując śremski areszt zapowiadał, że udostępni to miejsce do zwiedzania. Wiele planów jednak przez pandemię wzięło w łeb. Najprawdopodobniej okazja do zobaczenia wnętrza śremskiego więzienia nadarzy się we wrześniu tego roku. Jak wynika z naszych informacji, odwiedziny w areszcie nie będą całkiem darmowe, bilet na wycieczkę po śremskim areszcie będzie kosztował symboliczną kwotę, która zostanie przekazana na rzecz jednej ze śremskich organizacji pomocowych.

Filmowa kariera śremskiego aresztu

Po zakończeniu przez śremski areszt kariery w więziennictwie, na krótką chwilę stał się on planem filmowym. Ekipa filmu "Mój dług" opowiadającego historię Sławomira Sikory, który skazany został na 25 lat pozbawienia wolności za popełnienie podwójnego morderstwa na swoich oprawcach, a następnie ułaskawiony w 2005 roku przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, odwiedziła Śrem w lipcu 2020 roku i na jeden dzień zawładnęła ul. Wawrzyniaka i śremskim aresztem śledczym.

Jako ciekawostkę zauważymy również, że podczas dnia zdjęciowego w Śremie obecny był Sławomir Sikora, który był również współproducentem filmu opartego na jego życiorysie.

Obserwuj nas także na Google News

Miała 52 metry wysokości, ważyła 1375 ton i... nie przypadła do gustu mieszkańcom Poznania. Chciano ją wyburzyć, ostatecznie uległa zniszczeniu w trakcie II Wojny Światowej. Na jej pozostałościach powstała charakterystyczna "Iglica". Zobacz, jak wyglądała Wieża Górnośląska w Poznaniu --->Na zdjęciu: Wejście na tereny targowe. Pośrodku widoczna Wieża Górnośląska.

Niezwykła budowla stała kiedyś w centrum Poznania. Była insp...

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Turystyczna Wielkopolska - odcinek 6, powiat średzki:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski