100 lat Uniwersytetu Poznańskiego: Zostaw po sobie ślad w...

  100 lat Uniwersytetu Poznańskiego: Zostaw po sobie ślad w Kapsule Czasu!

  NM

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Uniwersytety wchodzące w skład dawnego Uniwersytetu Poznańskiego organizują konkurs na zawartość Kapsuły Czasu. Jedną z nagród jest 3 tys zł, oraz zaproszenie

  Uniwersytety wchodzące w skład dawnego Uniwersytetu Poznańskiego organizują konkurs na zawartość Kapsuły Czasu. Jedną z nagród jest 3 tys zł, oraz zaproszenie na okaziciela na uroczystość za 100 lat. ©Łukasz Gdak

  Uniwersytety wchodzące w skład dawnego Uniwersytetu Poznańskiego organizują konkurs na zawartość Kapsuły Czasu. Wśród nagród za najlepsze pomysły znalazły się: 3 tys zł, oraz zaproszenie na okaziciela na uroczystość... za 100 lat.
  Uniwersytety wchodzące w skład dawnego Uniwersytetu Poznańskiego organizują konkurs na zawartość Kapsuły Czasu. Jedną z nagród jest 3 tys zł, oraz zaproszenie

  Uniwersytety wchodzące w skład dawnego Uniwersytetu Poznańskiego organizują konkurs na zawartość Kapsuły Czasu. Jedną z nagród jest 3 tys zł, oraz zaproszenie na okaziciela na uroczystość za 100 lat. ©Łukasz Gdak

  Kapsuła Czasu Uniwersytetu Poznańskiego, to jeden z pomysłów na uczczenie setnej rocznicy tej uczelni. Celem instalacji, która 7 maja zostanie umieszczona przed Collegium Minus, jest upamiętnienie obrazu poznańskiego środowiska akademickiego oraz jego mieszkańców w roku stulecia Uniwersytetu Poznańskiego.

  Z tej okazji organizowany jest konkurs "Zostaw swój ślad na sto lat", w którym każdy może zgłosić swój pomysł na przedmiot umieszczony w Kapsule. Zgłoszenia można wysyłać do 2 kwietnia za pomocą tej strony internetowej.

  10 kwietnia rozpocznie się głosowanie internetowe. Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na 30 kwietnia.

  – Zostaw swój ślad na sto lat w Kapsule Czasu Uniwersytetu Poznańskiego i pozwól następnym pokoleniom odkryć naszą historię na nowo – zachęcają organizatorzy.

  Pomysłodawca artefaktu, który przejdzie wszystkie etapy konkursu i uzyska najwięcej punktów, otrzyma 3 tys. zł.

  Pozostali uczestnicy konkursu, których pomysły zostaną zrealizowane otrzymają zaproszenia na uroczystość stulecia Uniwersytetu Poznańskiego (7 maja) oraz wyjątkowe „zaproszenie na okaziciela” na uroczystość wykopania Kapsuły Czasu za 100 lat, w roku 2119.

  Do Kapsuły mają trafić przedmioty, które środowisko akademickie oraz uczestnicy konkursu wskażą jako najbardziej znaczące w historii ostatnich 100 lat. Mogą być one związane z życiem prywatnym, zawodowym oraz identyfikować wyzwania i marzenia żyjących pod koniec drugiej dekady XXI wieku.

  W instalacji mającej przetrwać sto lat znajdą się także dwa telefony komórkowe, na których zapisane zostaną galerie zdjęć, zbiory muzyczne, przykłady korespondencji i komunikacji zawodowej ale też prywatnej, próby języka i zapisy gwary.

  Kapsułę Czasu Uniwersytetu Poznańskiego 7 maja 2019 r. przed Collegium Minus złoży do specjalnie przygotowanej instalacji czterech Rektorów uczelni współorganizujących obchody jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.

  Zobacz też:


  POLECAMY:
  Poznań: Na Starołęce wycinają drzewa pod budowę parku rekreacyjnego - zobacz wideo:


  Komentarze (2)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bezprawie

  Mieszkaniec Międzychodzkiej (gość)

  Może artykuł z Głosu Wielkopolskiego opisujący jak to Uniwersytet bezumownie/bezprawnie od kilkunastu lat blokuje miejsca postojowe w pasie drogowym przy ul. Międzychodzkiej 5 w Poznaniu?...rozwiń całość

  Może artykuł z Głosu Wielkopolskiego opisujący jak to Uniwersytet bezumownie/bezprawnie od kilkunastu lat blokuje miejsca postojowe w pasie drogowym przy ul. Międzychodzkiej 5 w Poznaniu?
  https://gloswielkopolski.pl/poznan-uczelnia-blokuje-miejsca-postojowe-mieszkancy-to-zakrawa-na-szantaz/ar/13592760zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Informacja w pamięciach flash przetrwa 100 lat????

  antek (gość)

  "W instalacji mającej przetrwać sto lat znajdą się także dwa telefony komórkowe, na których ZAPISANE zostaną galerie zdjęć, zbiory muzyczne, przykłady korespondencji i komunikacji zawodowej."...rozwiń całość

  "W instalacji mającej przetrwać sto lat znajdą się także dwa telefony komórkowe, na których ZAPISANE zostaną galerie zdjęć, zbiory muzyczne, przykłady korespondencji i komunikacji zawodowej."
  Chyba na obudowie, pismem klinowym.
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo