12 lutego. Co się wydarzyło? Pokazy wędkowania na targach [Z...

  12 lutego. Co się wydarzyło? Pokazy wędkowania na targach [Z ARCHIWUM "GŁOSU"]

  MIKO

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  12 lutego. Co się wydarzyło? Pokazy wędkowania na targach [Z ARCHIWUM "GŁOSU"]

  ©archiwum

  Z archiwum "Głosu": Zobaczcie, co ciekawego wydarzyło się 12 lutego przed laty – oto nasze kalendarium na dziś.
  12 lutego. Co się wydarzyło? Pokazy wędkowania na targach [Z ARCHIWUM "GŁOSU"]

  ©archiwum

  1948 rok
  Wagony doczepne poznańskich tramwajów od kilkunastu dni jeździły bez oświetlenia. Powód był prozaiczny – brak żarówek. Ale oto MPK otrzymało pierwszą transzę dostaw i wkrótce przyczepki będą znowu oświetlone.

  1959 rok
  Specjalna komisja z polecenia kardynała Stefana Wyszyńskiego, dokonała otwarcia sarkofagu z trumienką św. Wojciecha w Katedrze Gnieźnieńskiej, w celu zbadania stanu pochówku. Podobnej czynności dokonano przed półwieczem.

  1962 rok
  Plany się nie ziściły. W odczycie w Pałacu Działyńskich dowodzono, że Poznań w 1980 roku będzie miał 600 tysięcy mieszkańców. Jak wiadomo do dzisiaj liczba ta nie została osiągnięta.

  1974 rok
  Polski Komitet Normalizacji, uznał, że w Kole produkuje się najlepsze w Polsce wyroby ceramiki sanitarnej (wyposażenie łazienek).

  1975 rok
  W klubie Międzynarodowej Prasy i Książki w Poznaniu otwarta została wystawa „Wtedy i dzisiaj”, zorganizowana przez redakcję „Głosu Wielkopolskiego” z okazji 30. rocznicy powstania dziennika.

  1990 rok
  W budynku byłego KW PZPR przy ul. Św. Marcin, w sześciu zagospodarowanych już przez UAM salach odbyły się pierwsze zajęcia dla studentów.

  2005 rok
  Wielkie zainteresowanie towarzyszyło otwarciu w Poznaniu trzydniowych Targów Sprzętu Wędkarskiego "Na ryby". Odbyły się między innymi pokazy wędkowania.

  2009 rok
  "Głos" ujawnił, że firmy, które wygrywają przetargi organizowane przez poznańskie Starostwo Powiatowe, dają pieniądze na bale urzędników, na których bawią się także policjanci i prokuratorzy. Opublikowana zostaje lista firm przekazujących pieniądze na ten cel.

  CO JESZCZE CIEKAWEGO WYDARZYŁO SIĘ PRZED LATY? SPRAWDŹ!  POLECAMY:
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo