Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

4 kwietnia. Co się wydarzyło? Piekarnia - gigant otwarta w Obornikach [Z ARCHIWUM "GŁOSU"]

MIKO
Z archiwum "Głosu": Zobaczcie, co ciekawego wydarzyło się 4 kwietnia przed laty – oto nasze kalendarium na dziś -------->
Z archiwum "Głosu": Zobaczcie, co ciekawego wydarzyło się 4 kwietnia przed laty – oto nasze kalendarium na dziś -------->
Z archiwum "Głosu": Zobaczcie, co ciekawego wydarzyło się 4 kwietnia przed laty – oto nasze kalendarium na dziś.

1958 rok
Wczoraj, 3 kwietnia, odbyła się w Zakładach H. Cegielski konferencja prasowa, której przewodniczył naczelny dyrektor HCP Kostuj. Dziennikarzy poinformowano o wykonaniu planu I kwartału, o przebiegu likwidacji przerostów zatrudnienia, o podziale zysku na przedsiębiorstwa za rok 1957, o udziale HCP w targach krajowych i zagranicznych.

1959 rok
Powoli postępuje budowa obiektów za mostem Rocha, między ulicami Podwale, Kórnicką i Kaliską, przeznaczonych dla Politechniki Poznańskiej. Dotąd powstał gmach Wydziału Budownictwa Lądowego i dom studencki.

1963 rok
Poznańskie tramwaje nadal jeżdżą stadami, co wykazały szczegółowe obserwacje. Współcześnie poznańskie tramwaje i autobusy uchodzą za jedne z najbardziej punktualnych w kraju.

1967 rok
W minioną sobotę w Domu Studenckim Politechniki Poznańskiej otwarto nowy klub "Pod strzechą". Bardzo udaną zapowiedzią przyszłego nastroju był występ studenckich piosenkarzy Urszuli Sipińskiej i Zygfryda Klausa.

1968 rok
Dobiega końca przebudowa południowej jezdni placu Wolności. Nowa, szeroka arteria jest już prawie gotowa. Przed restauracją "Arkadia" zbudowano wysepkę tramwajową, dzięki której zlikwidowane zostaną długie kolejki samochodów, czekających na przejazd pod przystankiem.

1973 rok
W Obornikach przy ulicy Polnej uruchomiono piekarnię-gigant – największa piekarnię GS-owska w kraju. Wypieka się w niej dziennie około 6 ton pieczywa.

2005 rok
W związku ze śmiercią papieża Jana Pawła II ogłoszono w kraju żałobę narodową. W Poznaniu, tak jak wszędzie w Polsce, odwołano imprezy rozrywkowe, zamknięto większość klubów i pubów. Wywieszono flagi papieskie, a państwowe opuszczono do połowy masztów. Na placu Mickiewicza, przed katedrą, na Łegach Dębińskich i w kościołach odbywały się żałobne msze święte, nocne czuwania, spotkania modlitewne, marsze i inne uroczystości, w których wzięły udział tysiące osób.

Tego dnia w Poznaniu przebywał popularny amerykański pisarz Jonathan Carroll, autor powieści fantastyczno-baśniowych. Podpisywał swoje książki w księgarni "Jedynka".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Giganci zatruwają świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski