5 powodów, dla których warto kupić suszarkę do rąk

Artykuł sponsorowany

Suszarki do rąk są aktualnie najczęściej stosowanym rozwiązaniem w łazienkach i toaletach publicznych, które z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Przy nowych inwestycjach, elektryczne suszarki do łazienki, uwzględniane są już na etapie projektów. Producenci suszarek zgodnie z dzisiejszymi trendami dbają o coraz lepszą estetykę urządzeń oraz redukcję zużycia energii. Lista zalet, które posiadają suszarki do rąk jest długa, ale my skupimy się na tych najważniejszych.

1. Tanie utrzymanie czystości w łazience

Jedyny koszt utrzymania suszarki to wydatek na energię elekteryczną, a w przypadku suszarki z filtrem HEPA, okresowa wymiana takowego. Porównanie kosztów suszarki do rąk i ręczników papierowych, które przeprowadziliśmy jasno mówi, że suszarki są zdecydowanie tańsze. Poza tym, do ręczników trzeba kupić pojemnik, duży kosz i worki na śmieci.

2. Higiena suszenia rąk

Automatyczne suszarki do rąk, czyli takie, które uruchamiają się samoczynnie, gdy użytkownik zbliży dłonie, powoli wypierają suszarki przyciskowe, ponieważ po pierwsze nie dotyka się przycisku, na którym mogą znajdować się drobnoustroje, a po drugie suszarka działa wyłącznie, gdy ktoś trzyma pod nią dłonie, co jest oszczędnością energii.

3. Ekologia w łazience

Badania dowodzą, że ilość dwutlenku węgla, która jest wytwarzana poprzez cały proces produkcji, magazynowania i dostarczania ręczników papierowych jest większa niż w przypadku suszarek do rąk. Ponadto suszarki do rąk zużywają energię elektryczną, która w coraz większym stopniu pochodzi z odnawialnych źródeł, a ręczniki papierowe raz użyte stają się odpadem, którego nie można odzyskać.

4. Porządek w łazience

Suszarka do rąk elektryczna przez cały okres żywotności, który trwa co najmniej kilka lat, właściwie nie tworzy żadnych odpadów. Natomiast ręczniki papierowe w miejscach, o dużym natężeniu ruchu tworzą ogromne ilości odpadów, co skutkuje zwiększonymi kosztami utrzymania czystości i wywozu śmieci.

5. Oszczędność czasu i miejsca dla firmy

W miejscach o dużej intensywności ruchu, na ręczniki papierowe potrzebna jest spora przestrzeń magazynową, której często się nie posiada, a ponadto trzeba pamiętać o częstym uzupełnianiu braków zarówno w magazynie, jak i w łazienkach.

Rodzaje elektrycznych suszarek do rąk

Suszarki do rąk w plastikowej obudowie

Obrazek1

Suszarki do rąk w metalowej obudowie

Obrazek2

Suszarki do rąk z przyciskiem

Obrazek3

Energooszczędne suszarki do rąk

Obrazek4

Kieszeniowe suszarki do rąk

Obrazek5

Wbrew pojawiającym się w ostaniem czasie informacjom o szkodliwości użytkowania suszarek do rąk, współczesne energooszczędne, higieniczne suszarki do rąk stanowią najlepsze rozwiązanie w nowoczesnej toalecie publicznej” - mówi Ryszard kurek z serwisuOle.pl