MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Afera w szkole w Marszewie. Nauczyciel molestował uczennicę? Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi komentuje sprawę

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Afera w szkole w Marszewie. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi komentuje sprawę dotyczącą jednego z nauczycieli szkoła w Marszewie.
Afera w szkole w Marszewie. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi komentuje sprawę dotyczącą jednego z nauczycieli szkoła w Marszewie. Szkoła w Marszewie
Prokuratura Rejonowa w Pleszewie bada sprawę dotyczącą jednego z nauczycieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie, który miał dopuścił się molestowania jednej z uczennic. Głos w tej sprawie zajęło również Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które jest organem prowadzącym dla placówki w Marszewie.

Afera w szkole w Marszewie

Portal pleszew.naszemiasto.pl, jako jeden z pierwszych poinformował o działaniach Prokuratury Rejonowej w Pleszewie, do której wpłynęło zawiadomienie, dotyczące jednego z nauczycieli pracujących w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie, który jak podkreślał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, Marcin Meler miał dopuścić się popełnienia: „przestępstw innej czynności seksualnej na szkodę małoletnich powyżej lat 15”.

- Zawiadomienie, które wpłynęło do Prokuratury Rejonowej w Pleszewie, podlega teraz procesowej weryfikacji, zgodnie z obowiązującą procedurą. Dopiero po niej dokonana zostanie ocena zdarzenia - mówił Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Nauczycielowi nie postawiono żadnych zarzutów. Sprawa jest obecnie badana. Z informacji, do których udało nam się dotrzeć wynika, że przesłuchano kilkanaście uczennic ze szkoły w Marszewie.

Ministerstwo Rolnictwa i rozwoju wsi odnosi się do sytuacji w szkole w Marszewie

Jak wynika z informacji przekazanej przez biuro prasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które jest organem prowadzącym dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie, resort już w 2019 roku otrzymał wiadomość o niewłaściwym zachowaniu nauczyciela, którego dotyczy zgłoszenie do prokuratury, który miał „naruszyć dobro ucznia".

- Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie poinformowała, że w roku 2019 z nauczycielem została przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca w ramach nadzoru pedagogicznego z powodu naruszenia dobra ucznia - przekazuje Dariusz Mamiński z wydziału prasowego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Sprawa została wówczas zgłoszona przez dyrektorkę Grażynę Borkowską do Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli działającego przy Wojewodzie Wielkopolskim. O sprawie poinformowany został również resort rolnictwa.

- Rzecznik po rozpoznaniu sprawy nie wszczął postępowania dyscyplinarnego - dodaje Dariusz Mamiński.

Jak wynika z przekazanych informacji przez biuro prasowe Ministerstwa Rolnictwa był to jedyny przypadek, kiedy resort został poinformowany o niewłaściwym zachowaniu nauczyciela.

- Organ prowadzący poza informacją przesłaną przez dyrektora ZSCKR w Marszewie w roku 2019, nie miał informacji dotyczących nieodpowiedniego zachowania nauczyciela - czytamy w wysłanym komunikacie.

Źródło: pleszew.naszemiasto.pl

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Obserwuj nas także na Google News

Portal Edukacyjny Perspektywy opublikował najnowszy ranking najlepszych uczelni w Polsce. W najbardziej prestiżowym zestawieniu uczelni akademickich pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Warszawski, który wyprzedził zeszłorocznego lidera - Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Trzecie miejsce w tegorocznym rankingu zajęła Politechnika Warszawska. Jak wypadły szkoły wyższe z Poznania? Gdzie warto studiować w stolicy Wielkopolski? Oto najlepsze uczelnie w Poznaniu. Przejdź do galerii i sprawdź, które miejsce zajęły w rankingu Perspektywy 2022 --->

Najlepsze uczelnie w Poznaniu. Sprawdź najnowszy ranking szk...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski