18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Akademia 50+

Milena Kochanowska
Chór Akademii śpiewał między innymi w poznańskiej świątecznej bimbie
Chór Akademii śpiewał między innymi w poznańskiej świątecznej bimbie
Gdzie seniorzy znajdą dobre towarzystwo i ciekawe zajęcia i warsztaty? W poznańskiej Akademi 50+. Do 10 lutego można zapisać się na drugi semestr akademicki

Do 10 lutego br., każdy chętny może jeszcze zapisać się na drugi semestr zajęć Akademii 50+.
To miejsce - przyjazne wszystkim tym, którzy zamierzają pozostać aktywnymi po 50-tym roku życia - powstało dzięki młodym ludziom chcącym łączyć pokolenia poprzez wspólne dzielenie pasji. Akademia rozpoczęła działalność w październiku zeszłego roku. Od tego czasu wstąpiło do niej już ponad 200 osób. Przyciągają ich głównie zajęcia komputerowe oraz językowe, ale równie chętnie biorą udział w kole brydżowym, spotkaniach z psychologiem lub w zajęciach ruchowych.

- Nie chcemy być kolejnym domem seniora - wyjaśnia Roksana Niewadzisz, manager Akademii 50+. - Zmieniliśmy nawet nazwę z Akademii Seniora na Akademię 50+, bo osoby, które do nas przychodzą mają w sobie tyle energii, pasji i młodzieńczej radości, ze aż trudno nazywać ich seniorami.
- Chcemy zapewnić uczestnikom naszych zajęć edukację na wysokim poziomie, ale także rozrywkę i możliwość rozwijania pasji - dodaje Katarzyna Wołyniak, właścicielka Akademii 50+. - Pragniemy stać się miejscem spotkań, poznawania innych ludzi, odkrywania siebie na nowo.

Miejsce jest rzeczywiście szczególne, bo proponuje osobom dojrzałym spędzanie wolnego czasu w naprawdę nowoczesny sposób. Tu stawia się na odkrywanie świata, dlatego oprócz tradycyjnych zajęć, takich jak nauka języków obcych, czy zajęcia hobbystyczne organizatorki postawiły sobie za zadanie pokazywać nowości i dawać seniorom możliwość skorzystania z nich.

- Wiemy, że również osoby po 50-tym roku życia chcą się bawić i rozwijać, dlatego w naszej Akademii uczestnicy chodzą do kręgielni i na potańcówki, odkrywają sztukę w muzeach i teatrach. Organizujemy także wydarzenia otwarte - na przykład ostatnio, w Dzień Babci, Metamorfozy 50+, gdzie sześć pań zmieniło swój wizerunek pod okiem stylistki, wizażystki i fryzjera - mówi Roksana Niewadzisz.
Akademia zorganizowana jest na wzór uniwersytetów trzeciego wieku. Każdy uczestnik ma możliwość brania udziału w bezpłatnych wykładach, kołach zainteresowań oraz płatnych sekcjach. Oferta jest bogata, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Osoby stawiające na sport mogą zapisać się do sekcji jogi lub sekcji tanecznej. Dla lubiących kwiaty i rośliny przygotowano zajęcia z florystyki i projektowania ogrodów. Dla stawiających na rozwój duchowy - sekcję rozwoju osobistego, prowadzoną przez psychologa.

Rok akademicki podzielony jest na dwa semestry. Obecnie trwa nabór na semestr letni, który rozpocznie się 20 lutego. W ofercie na ten semestr znalazły się też nowe propozycje, na przykład zajęcia podnoszące kwalifikacje zawodowe.

- Staramy się reagować na to, co dzieje się wokół nas - zapewnia Aneta Gęsikiewicz, manager ds. organizacyjnych. - Kiedy usłyszeliśmy o podniesieniu wieku emerytalnego do 67 lat, postanowiliśmy pomóc osobom, które nagle stanęły przed perspektywą dodatkowych lat pracy. Dzięki rozmowom z naszymi słuchaczami wiemy, że wiele osób czuje się zagrożonych utratą pracy, bo ich kwalifikacje stają się zbyt niskie. Dzisiaj obsługa programów komputerowych takich jak Word czy Excel oraz znajomość języków obcych stają się w pracy nieodzowne. Pokolenia 50+ często nie mają tych umiejętności, dlatego wprowadziliśmy dodatkowe zajęcia komputerowe oraz spotkania z doradcą zawodowym o nazwie "Ja na rynku pracy". Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się na przykład jak tworzyć CV w komputerze, jak szukać pracy przez internet oraz jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.
Gdzie kryje się sukces Akademii? Jej pomysłodawczynie i organizatorki stawiają na profesjonalizm, ale wielką wagę przykładają też do osobowości wykładowców.

- Przy zatrudnianiu prowadzących przede wszystkim zwracamy uwagę na takie cechy jak cierpliwość, opanowanie i pogoda ducha, bo miła atmosfera na zajęciach, brak stresu i możliwość ucięcia pogawędki z prowadzącym w przerwie wpływa na lepsze chłonięcie wiedzy - podkreśla Aneta Gęsikiewicz. - I to, jak widać po liczbie naszych słuchaczy, bardzo dobrze się sprawdza!

Kontakt
Akademia 50+
ul. Mickiewicza 20 / 6, Poznań
www.akademiaseniora.edu.pl
tel. 61 22 30 448
pon. - pt w godzinach 10-18

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski