Allegro stara się zachęć użytkowników indywidualnych do sprzedawania przedmiotów za pośrednictwem profilu. Pomóc w tym ma promocja pozwalająca na bezpłatne wystawianie aukcji. W ramach promocji będzie można co miesiąc bezpłatnie wystawić 25 14-dniowych aukcji. Z oferty mogą skorzystać osoby, które mają na Allegro konto bez statusu firmy i w ciągu ostatnich 12 miesięcy sprzedawały lub kupiły na portalu chociaż jeden przedmiot. W przypadku darmowych aukcji nie będzie można skorzystać z takich opcji jak planowane wystawienie, cena minimalna lub wyróżnienie.


- Wprowadzając pakiety darmowych wystawień, upraszczamy sprzedaż dla naszych klientów indywidualnych – mówi Paweł Klimiuk, rzecznik prasowy Allegro.

Wyjaśnia też, że promocja skierowana jest głownie do osób, które sprzedają za pośrednictwem serwisu używane przedmioty czy nietrafione prezenty.

Pakiety darmowych aukcji trafią do użytkowników w maju, czerwcu i lipcu. Po tym okresie ich liczba zwiększy się, o ile system przejdzie testy wydajnościowe.

STREFA BIZNESU NA FACEBOOKU. POLUB NAS!