Baseny w Poznaniu i okolicach: Sprawdź cennik i godziny otwarcia pływalni w wakacje [POZNAŃ, SUCHY LAS, TARNOWO PODGÓRNE, CZERWONAK]

RED
Kąpieliska to nie jedyna możliwość by ochłodzić się w letnie upały. Z pomocą przychodzi także oferta pływalni w Poznaniu i okolicznych miejscowościach. Kilka basenów prowadzi przez całe wakacje przerwę technologiczną, inne przez kilka dni. Sprawdź jak otwarte są w sezonie letnim pływalnie, jaki cennik przygotowały i gdzie się znajdują.
Kąpieliska to nie jedyna możliwość by ochłodzić się w letnie upały. Z pomocą przychodzi także oferta pływalni w Poznaniu i okolicznych miejscowościach. Kilka basenów prowadzi przez całe wakacje przerwę technologiczną, inne przez kilka dni. Sprawdź jak otwarte są w sezonie letnim pływalnie, jaki cennik przygotowały i gdzie się znajdują. Waldemar Wylegalski
Kąpieliska to nie jedyna możliwość, by ochłodzić się w letnie upały. Z pomocą przychodzi także oferta basenów w Poznaniu i okolicznych miejscowościach. Kilka basenów prowadzi przez całe wakacje przerwę technologiczną, inne przez kilka dni. Sprawdź, jak otwarte są w sezonie letnim baseny i pływalnie takie jak Termy Maltańskie, Atlantis, Tarnowskie Termy, Octopus czy Akwen Czerwonak oraz jaki cennik przygotowały i gdzie się znajdują.

Pływalnia Miejska Atlantis, os. Stefana Batorego 101, Poznań

Na pływalni Atlantis przerwę technologiczną zaplanowano od 24 czerwca do 5 lipca (piątek). W tym czasie basen był nieczynny.

Czytaj też: Karta Dużej Rodziny KDR: zniżki, ulgi, wniosek. Karta Dużej Rodziny - lista partnerów programu. KDR dla seniorów - jak wyrobić?

Później jednak będzie już z niego można korzystać. Obiekt składa się z basenu sportowego o długości 25 metrów. Można korzystać z sześciu torów, a głębokość wody wynosi od 1,3 do 1,8 metra. Temperatura wody to zwykle 28 stopni Celsjusza.

Drugi basen to basen rekreacyjny i brodzik. Ma on dysze masujące, gejzer i wodospad. Brodzik posiada zjeżdżalnie dla najmłodszych. Basen rekreacyjny ma głębokość 1,1 m, a brodzik – 25 cm. Temperatura wody wynosi od 32 do 34 stopni Celsjusza.

Dodatkowo na terenie pływalni Atlantis dostępna jest zjeżdżalnia zewnętrzna o długości 60 metrów oraz jacuzzi. Można też skorzystać z saun i solarium.

Za bilety wstępu na basen na os. Batorego 101 zapłacimy 14 zł za godzinę za bilet normalny (dopłata 23 grosze za każdą minutę) i 12 zł za ulgowy (dopłata 20 gr/min). Basen jest czynny w dni powszednie od godz. 6 do 22.30 oraz w weekendy od godz. 7 do 22.

Korzystanie z sauny kosztuje 4 zł za pierwsze 10 minut i 40 groszy za każdą kolejną minutę. Z kolei za solarium płaci się złotówkę za minutę.

Na wakacje wprowadzono specjalną ofertę cenową na pływalni Atlantis. Do biletów godzinnych na basen, od poniedziałku do piątku do godz. 15 dodane zostało dodatkowe pół godziny gratis. Jest też bilet bez dopłat i ograniczenia czasu za 18 zł.

Od godz. 7 do 9 trwają tzw. szczęśliwe godziny. Za 2 godziny pływania płaci się jak za godzinę.

Nocne pływanie to oferta skierowana dla osób chcących popływać po godz. 20. Wtedy płaci się 12 zł za godzinę. Są też godziny seniora (od 8 do 10 w wybrane dni). Za wejście płaci się 12 zł na godzinę i dopłaca dopiero za każdą minutę powyżej 90 min.

Sprawdź: 500 plus wypłaty - rządowa akcja informacyjna. Pieniądze z 500+ na pierwsze dziecko w lipcu 2019. 500+: wystąpienie premiera Morawieckiego

Rodzinne soboty to rabat od godz. 13 w każdą sobotę – bilet normalny jest w cenie ulgowego.

Jak dojechać? Strona internetowa pływalni Atlantis doradza:

 • Szybkim tramwaj linii: 12, 14, 15, 16 - z centrum,
 • autobusy linii: 46 - ze Strzeszyna, 74 - z osiedla Orła Białego (Rataje), 87 - z osiedla Różany Potok (Morasko), 91 - z osiedla Kopernika (Raszyn).

Więcej informacji:na stronie internetowej pływalni lub pod nr. tel. 61 827 60 70.

Pływalnia Atlantis:

Pływalnia Klubu Sportowego CITYZEN, Droga Dębińska 10C, Poznań

Pływalnia klubu CityZen znajduje się przy Drodze Dębińskiej 10C. Na terenie obiektu można korzystać z basenu sportowego o długości 25 metrów i szerokości ośmiu torów. Głębokość wynosi od 2,3 do 2,8 metra. Jest także mniejszy basen, bo pływalnia ma w swojej ofercie także naukę pływania oraz zajęcia dla dorosłych i dzieci.

Basen jest czynny od godz. 5.45 do 22.15. Bilety kosztują:

 • 15 zł za bilet normalny
 • 10 zł za bilet ulgowy
 • 6 zł za bilet studencki AWF
 • 6 zł za bilet dla seniora
 • 6 zł za bilet dla dziecka do 5. roku życia (dzieci do 2. roku życia wchodzą za darmo)
 • 130 zł za karnet normalny na 10 wejść
 • 90 zł za karnet ulgowy na 10 wejść

W cenie wejść i karnetów jest korzystanie z sauny.

Szczegółowy cennik: znajdziesz tutaj.
Aktualny grafik zajęć: jest dostępny tutaj.
Więcej informacji o pływalni:na stronie internetowej lub pod nr. tel. 61 835 50 09.

Pływalnia CityZen:

Termy Maltańskie, ul. Termalna 1, Poznań

Na Termach Maltańskich sezon letni trwa do 31 września. Nie zmienia się cennik wejść na basen, ale dodane zostały nowe atrakcje. Zewnętrzna plaża została podzielona na 5 stref, a w każdej z nich będzie się działo coś innego. Wszystko w cenie biletu. Z kolei pośrodku umieszczona zostanie scena, a na niej trwać będą quizy i konkursy. Nowością będą też zajęcia taneczne w wodzie Afro-Dance.

Czytaj więcej: Termy Maltańskie lato 2019: Cennik, promocje na lato, godziny otwarcia. Termy Maltańskie dla dzieci: co oferują w wakacje 2019

Termy Maltańskie będą przez wakacje czynne codziennie od godz. 9 do 23 (wszystkie strefy). Basen sportowy jest otwierany wcześniej – od godz. 6 od poniedziałku do soboty oraz od godz. 7 w niedziele.

Cenny biletów:

 • bilet jednogodzinny normalny od poniedziałku do piątku – 27 zł (Strefa Żółta – sauny, aquapark, baseny sportowe)
 • bilet jednogodzinny ulgowy od poniedziałku do piątku – 22 zł (Strefa Żółta – sauny, aquapark, baseny sportowe)
 • bilet jednogodzinny normalny w weekendy – 34 zł (Strefa Żółta – sauny, aquapark, baseny sportowe)
 • bilet jednogodzinny ulgowy w weekendy – 28 zł (Strefa Żółta – sauny, aquapark, baseny sportowe)
 • bilet jednogodzinny normalny – 25 zł (Strefa Zielona – baseny sportowe i aquapark)
 • bilet jednogodzinny ulgowy – 20 zł (Strefa Zielona – baseny sportowe i aquapark)
 • bilet jednogodzinny rodzinny na dwie osoby dorosłe i jedno dziecko, lub jedną osobę dorosłą i dwoje dzieci - 55 zł, plus 8 zł za każde kolejne dziecko (Strefa Zielona – baseny sportowe i aquapark)
 • bilet jednogodzinny normalny od poniedziałku do piątku – 12 zł (Strefa Niebieska – baseny sportowe)
 • bilet jednogodzinny ulgowy od poniedziałku do piątku – 10 zł (Strefa Niebieska – baseny sportowe)
 • Bilet rodzinny od poniedziałku do piątku – 23 zł + 5 zł za każde kolejne dziecko (Strefa Niebieska – baseny sportowe)
 • W soboty, niedziele i święta na baseny sportowe obowiązuje bilet weekendowy w cenie 9 zł za godzinę

Szczegółowy cennik: tutaj.

Na Termach Maltańskich można korzystać z dwóch basenów sportowych, saun i strefy Aquaparku z częścią zewnętrzną i wewnętrzną.

Przedstawiciele spółki zachęcają do tego, by na Termy Maltańskie przyjechać komunikacją miejską. Jak dojechać autobusami i tramwajami? W kierunku Term Maltańskich kursują autobusy linii 157 i 233 oraz tramwaje linii 8, 17.

Są też dwa parkingi czynne od godziny 5.30 do 23.30. Cena za parkowanie na strzeżonym wynosi 3 zł za godzinę, natomiast niestrzeżony kosztuje 2 zł za godzinę. Powyżej dwóch godzin postoju opłata wynosi 5 zł.

Więcej informacji: na stronie internetowej.

Termy Maltańskie:

Pływalnia kryta na Chwiałce, ul. Spychalskiego 34, Poznań

Przez wakacje nieczynna jest pływalnia kryta na Chwiałce. Ostatnie wejścia na basen były możliwe w niedzielę, 2 czerwca. Pływalnia ma zostać ponownie otwarta po wakacjach – we wrześniu.

Przez ten czas POSiR proponuje alternatywę dla krytej pływalni – basen letni.

Basen letni Chwiałka, ul. Spychalskiego 34, Poznań

Basen letni Chwiałka działa od soboty, 15 czerwca i będzie czynny do 31 sierpnia. Do lipca wchodzi się na niego przez wejście na pływalnię krytą przy ul. Spychalskiego 34. Od lipca uruchomione zostanie wejście letnie od ul. Dolna Wilda.

Cały obiekt składa się z dwóch basenów i brodzika z atrakcjami dla najmłodszych. Pierwszy basen jest sportowy od długości 50-metrów i głębokości od 1,4 do 2,3 m. Basen średni ma głębokość od 0,9 do 1,2 m i zjeżdżalnię. Brodzik ma maksymalną głębokość 0,5 m i liczne atrakcje dla dzieci.

Dodatkowo na terenie obiektu znajdują się boiska do siatkówki plażowej. Basen letni Chwiałka jest otwarty od godz. 9 do 19. Są jednak wyjątki, jeśli komuś zależy na sportowym pływaniu. Dodatkowe godziny otwarcia umożliwiają tylko korzystanie z basenu sportowego w cenie 10 zł za 45 minut. Jest to możliwe od godz. 7 do 9.15 i od godz. 19.

Ile kosztują bilety? Bilet całodzienny kosztuje 10 zł za normalny i 8 zł za ulgowy. Na zniżki mogą liczyć:

 • dzieci i młodzież do 18. roku życia,
 • studenci do 26. roku życia,
 • osoby niepełnosprawne z opiekunem,
 • posiadacze Poznańskiej Złotej Karty Seniora.

Na jeszcze tańsze bilety mogą liczyć posiadacze Karty Rodziny Dużej. Otrzymują 50 proc. zniżki za bilet. Dzieci do 3. roku życia korzystają z basenu za darmo.

Dodatkowe promocje to:

 • bilet dla kolonii i półkolonii w cenie 3 złote od osoby,
 • karnety 10-krotnego wstępu w cenie 80 złotych normalny i 64 złote ulgowy.

Basen letni Chwiałka:

Basen letni w Parku Kasprowicza, ul. Jarochowskiego 5/5a, Poznań

Drugi poznański basen letni to ten w Parku Kasprowicza. Oficjalne otwarcie sezonu na basenie odbyło się w piątek, 21 czerwca. Będzie on czynny do końca sierpnia.

Czynny jest codziennie od godz. 9 do 20. Do dyspozycji jest 50-metrowy basen sportowy, basen rekreacyjny ze zjeżdżalnią i brodzik z atrakcjami dla dzieci. Przed sezonem cały obiekt przeszedł modernizację.

Ile kosztuje bilet na basen w Parku Kasprowicza? Cena biletu jednorazowego to 10 zł za bilet normalny i 5 zł za ulgowy. Nowością w tym sezonie jest bilet całodzienny, dzięki któremu można opuścić obiekt i wrócić na niego tego samego dnia, w ramach tej samej wejściówki. Kosztuje ona nieco więcej, bo 12 zł za bilet normalny i 6 zł za ulgowy.

Są przewidziane zniżki dla seniorów, dzieci, młodzieży, posiadaczy Karty Dużej Rodziny z kodem Poznania, dla osób niepełnosprawnych, półkolonii i kolonii.

Dodatkowe udogodnienie przewidziano dla posiadaczy karnetów na 10 wejść. Jeśli chcą oni popływać przy mniejszym obłożeniu basenu, mogą to zrobić już od godz. 7 do 9. To tzw. godziny dla pływaków na basenie 50-metrowym.

Basen w Parku Kasprowicza:

Basen Posnania, ul. Słowiańska 78, Poznań

Basen Posnanii przy ul. Słowiańskiej jest czynny do końca czerwca. Przez cały lipiec i sierpień na pływalni trwa przerwa technologiczna. Wejście na basen będzie możliwe od początku września.

Basen Posnania:

Pływalnia UAM, ul. Strażewicza 21, Poznań

Pływalnia Uniwersytecka jest zamknięta na czas wakacji. Działa jeszcze do końca czerwca, a przez lipiec i sierpień jest nieczynna. Pływalnia UAM wznowi funkcjonowanie 1 września.

Pływalnia Uniwersytecka:

Pływalnia TS Olimpia, ul. Taborowa 1, Poznań

Po zawirowaniach z umową dzierżawy basenu i wypowiedzeniu umowy TS Olimpia, duży basen przy ul. Taborowej nadal jest nieczynny. Na pewno nie wznowi działalności w wakacje. Niewykluczone, że nastąpi to pod koniec roku.

Czytaj więcej: Poznań: Mały basen przy ul. Taborowej już działa. Na ponowne otwarcie dużego w dawnej pływalni Olimpia trzeba jeszcze poczekać

Akwen Czerwonak, ul. Piłsudskiego 3, Koziegłowy

W czasie wakacji na pływalni Akwen Czerwonak trwa przerwa technologiczna w dniach 24 czerwca – 7 lipca. Do 1 lipca nieczynny jest Wodny Plac Zabaw.

Później basen znajdujący się przy ul. Piłsudskiego 3 w Koziegłowach działa już przez całe lato.**Pływalnia jest czynna codziennie od godz. 6.30 do 22.** Na terenie kompleksu możemy korzystać z basenu sportowego o długości 25 metrów i głębokości od 1,4 do 1,8 metra. Temperatura wody wynosi około 28 st. Celsjusza. Jest też basen do nauki pływania wyposażony w urządzenia do hydromasażu.

Trzeci basen to: - Basen rekreacyjny o głębokości 1m, wyposażony w system hydromasaży sterowany elektronicznie z łóżkiem wodnym. Druga część służy do nauki pływania, gier i zabaw oraz zajęć aquaaerobiku. Dla wszystkich dostępna jest zjeżdżalnia – rura o długości 60 m,  jacuzzi o temp. wody 35°C oraz dwie solankowe wanny jacuzzi a dla dzieci słoniowa zjeżdżalnia i brodzik. Temperatura wody w basenie rekreacyjnym 31°C – 32 °C – czytamy na stronie pływalni.

Cennik pływalni Akwen Czerwonak:

 • bilet normalny kosztuje 11 zł za godzinę w dni powszednie i 12 zł w weekendy
 • bilet ulgowy kosztuje 8 zł za godzinę
 • bilet tzw. ranny (od godz. 6.30 do 12) kosztuje 6 zł za godzinę
 • bilet całodzienny kosztuje 22 zł za normalny, 16 zł za ulgowy i 16 zł za młodzieżowy
 • bilet normalny dla rodzica kosztuje 8 zł za godzinę
 • sauna kosztuje 6 zł za 20 min za wejście jednorazowe

Są także zniżki dla posiadaczy np. Karty Dużej Rodziny Gminy Czerwonak.
Szczegółowy cennik znajduje się **tutaj. Więcej informacji o pływalni**na stronie internetowej.

Akwen Czerwonak:

Octopus Suchy Las

Park Wodny Octopus w Suchym Lesie, przy ul. Szkolnej 18 wprowadził przerwę technologiczną trwającą do 4 lipca. Od 5 lipca z basenu będzie można korzystać przez całe wakacje. Pływalnia jest czynna od godz. 6 do 22.45.

Obiekt składa się z basenu sportowego o długości 25 metrów i głębokości od 1,35 m do 1,8 m; basenu rekreacyjnego wyposażonego w: 4 leżanki powietrzne, gejzer powietrzny, 4 masaże boczne, masaż karku szeroki, zjeżdżalnię familijną, dwie zjeżdżalnie zewnętrzne. Poza tym jest jeszcze brodzik i jacuzzi z hydromasażem. Korzystać można również z sauny.

Za bilety zapłacimy:

 • 13,50 zł za bilet godzinny normalny w dni powszednie w godz. 6-17
 • 16,50 zł za bilet godzinny normalny w dni powszednie w godz. 17-22.45 oraz weekendy
 • 9,50 zł za bilet godzinny ulgowy w dni powszednie w godz. 6-17
 • 10,50 zł za bilet godzinny ulgowy w dni powszednie w godz. 17-22.45 oraz weekendy

Dzieci z gminy Suchy Las w wieku od 3 do 14. roku życia zapłacą za bilet 7 zł w dni powszednie od godz. 6-17 oraz 8 zł w późniejszych godzinach i w weekendy.

Sauna kosztuje 12 zł za 30 min oraz 20 zł za godzinę.

Więcej informacji **na stronie internetowej**.

Pływalnia Octopus:

Tarnowskie Termy, ul. Nowa 54, Tarnowo Podgórne

W Tarnowskich Termach można korzystać z łącznie pięciu basenów, w tym basenu sportowego. Obiekt znajduje się przy ul. Nowej 54 w Tarnowie Podgórnym.

Basen sportowy jest czynny w dni powszednie od godz. 6 do 22 oraz w weekendy od godz. 6.30 do 22. Z basenów rekreacyjnych można korzystać codziennie od godz. 9 do 22, a z saun w dni powszednie od godz. 15 do 22 oraz w weekendy od godz. 9 do 22.

Ceny biletów zmieniają się w zależności od pory dnia i tego czy chcemy pływać w dni powszednie czy weekend.

Za bilety w dni powszednie w godz. 9 do 15.59 zapłacimy 15 zł za bilet normalny i 11 zł za ulgowy za godzinę.

W dni powszednie w godz. 16-22 pływanie kosztuje 20 zł za godzinę za bilet normalny i 15 zł za ulgowy.

W weekendy za bilet normalny zapłacić trzeba 22 zł, a za ulgowy 18 zł.

Szczegółowy cennik dostępny** tutaj. Więcej informacji **na stronie internetowej.

Tarnowskie Termy:

Zobacz też:

W Poznaniu i powiecie poznańskim w tym sezonie będzie działać 16 kąpielisk. Z naszego zestawienia dowiecie się nad jakie kąpielisko wybrać się w upalne dni, gdzie za darmo zaparkujemy samochód, zagramy w siatkówkę, a także wypożyczymy rowerki i kajaki. Sprawdźcie, gdzie sanepid określił stan wody jako "doskonałej jakości" i w jakich godzinach nad bezpieczeństwem pływających czuwają ratownicy. W 2019 roku w Poznaniu i powiecie poznańskim, oprócz 14 już funkcjonujących kąpielisk, doszły dwa nowe miejsca, gdzie pod opieką ratowników można wypocząć na plaży.Szczegóły na kolejnych slajdach --->

Kąpieliska w Poznaniu i powiecie poznańskim - LISTA kąpielis...

Pierwsza pomoc nad wodą - ratowanie tonącego. Zobacz wideo:

Sprawdź też:

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie