Boks: Zawodnicy PKB w głównych rolach

W Grudziądzu odbył się przedostatni, pięściarski turniej Grand Prix o Puchar Polskiego Związku Bokserskiego. Była to także jedna z eliminacji do turnieju finałowego młodzieżowych mistrzostw Polski, jakie w październiku odbędą się w Radomiu. W Grudziądzu bardzo dobrze spisali się zawodnicy Lechma PKB Poznań, którzy wygrali w czterech kategoriach wagowych i byli najlepsi w klasyfikacji klubowej.

Spośród dziewięciu poznaniaków, tylko jeden nie zdołał awansować do półfinału. I tak w finale 64 kg Mateusz Kostecki (Lechma PKB) po twardej walce pokonał bardziej doświadczonego Rafała Perczyńskiego (Gwardia Warszawa) 2:1. Drugie finałowe zwycięstwo dla Lechma PKB zaliczył w wadze 69 kg Roman Szymański, który pewnie pokonał Patryka Godlewskiego (Boxing Chojnice) 3:0. Z kolei w kategorii 81 kg Igor Jakubowski wygrał z Mateuszem Trycem (Feniks Warszawa). Rywal Jakubowskiego został zdyskwalifikowany w drugiej rundzie za ciosy poniżej pasa. W normalnych warunkach, czyli 3:0, zwyciężył także Michał Gerlecki w wadze 91 kg, który pokonał Dawida Deika (Czarni Słupsk).

Do finału w kategorii 75 kg dotarł natomiast Przemysław Kulig. Młody poznaniak nie sprostał jednak bardziej doświadczonemu Michałowi Łoniewskiemu (Kontra Elbląg) i przegrał 0:3. W półfinałach odpadli z kolei: Damian Wrzesiński (60 kg), który minimalnie przegrał z Dawidem Michelusem (Sokół Piła) 1:2, Michał Ludwiczak (75 kg) po porażce z klubowym kolegą Przemysławem Kuligiem 1:2 oraz Michał Janicki (91 kg), który uległ Hubertowi Iwanowowi (Feniks Warszawa) 0:3.

- Wszyscy nasi zawodnicy pokazali się z jak najlepszej strony. Pochwały należą się szczególnie grupie tych najmłodszych, którzy trenują w naszym klubie od kilku tygodni - powiedział Zdzisław Nowak, prezes Lechma PKB Poznań.

Tymczasem już w następnym tygodniu (13-16 września) odbędzie się ostatni turniej Grand Prix. Impreza zostanie rozegrana w hali poznańskiej Areny.

- W tym turnieju weźmie udział dwunastu naszych zawodników. Niektórzy potrzebują jeszcze punktów do rankingu, aby boksować w młodzieżowych mistrzostwach Polski. Mam nadzieję, że po cyklu Grand Prix, przynajmniej ośmiu naszych pięściarzy pojedzie do Radomia - zakończył prezes Zdzisław Nowak.