Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bon 500 plus na posiłki. Federacja Przedsiębiorców Polskich ma pomysł jak ratować gastronomię w kryzysie

MIKO
Dzięki bonom na posiłki, branża gastronomiczna miałaby stabilne źródło przychodów
Dzięki bonom na posiłki, branża gastronomiczna miałaby stabilne źródło przychodów Pixabay
Federacja Przedsiębiorców Polskich przekonuje, że ulgi podatkowe, dzięki którym pracodawcy chętniej będą kupowali posiłki dla pracowników, lepiej przysłużą się polskiej gastronomii niż doraźne tarcze antykryzysowe, które proponuje rząd.

Branża gastronomiczna to jedna z bardziej poszkodowanych branż podczas epidemii koronawirusa. Rząd proponuje pomoc w postaci postojowego dla pracowników i zwolnienie z ZUS. Federacja Przedsiębiorców Polskich rekomenduje natomiast zwolnienie z ZUS i PIT bonów na posiłki dla pracowników – informuje Money.pl.

Sprawdź: Przedświąteczna sprzedaż ryb pod lupą fundacji ekologicznych i policji. Nie kupimy już żywych karpi?

500 plus dla polskiej gastronomii: nowe miejsca pracy

"Wprowadzenie zwolnionych z PIT i ZUS bonów o wartości 560 zł miesięcznie na posiłki dla pracowników – dobrowolnie finansowanych przez pracodawcę – to 7,6 mld zł dodatkowego PKB. Ponadto pozwoliłoby to na utworzenie ponad 100 tys. nowych miejsc pracy. Przyznanie pracownikom benefitu żywieniowego przełożyłoby się na wzrost ich siły nabywczej o ok. 9,6 proc., przy jednoczesnym spadku udziałów kosztów pozapłacowych w całkowitych kosztach pracy o 2,2 pkt proc." – cytuje Federację portal.

Zakupy w dobie pandemii. Jak zachować bezpieczeństwo w sklepie?

Gdzie w Poznaniu serwują najlepszy kebab? Przygotowaliśmy ranking lokali z najwyższymi ocenami w serwisie Google. Pod uwagę wzięliśmy te, które specjalizują się w tym daniu i mają przynajmniej 25 ocen. Zobacz ranking najlepszych lokali z kebabem w Poznaniu  ---->

Tu zjesz najlepszy kebab w Poznaniu. Oto ranking 15 lokali n...

500 plus dla polskiej gastronomii: dodatkowe wsparcie rolnictwa

Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP), prezes Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) przekonuje, że zwolniony z ZUS i PIT bon na posiłki dla pracowników – jako dobrowolny benefit pracowniczy pozytywnie wpłynąłby na kondycję branży gastronomicznej, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji na skutek już dwukrotnie wprowadzanego zakazu prowadzenia działalności stacjonarnej. Pobudzony w ten sposób popyt byłby znacznym wsparciem także dla innych sektorów, m.in. dla polskiego rolnictwa.

Sprawdź koniecznie: Jak wybrać choinkę? Choinka sztuczna czy żywa, cięta czy w donicy? Jodła, daglezja czy świerk?

500 plus dla polskiej gastronomii: stabilne źródło przychodów

FPP zauważa, że ten sposób został już z dobrym skutkiem wypróbowany w innych krajach, na przykład w Belgii. Dzięki temu, branża ma stabilne źródło przychodów nawet wtedy, gdy pozostali konsumenci ograniczają częstotliwość korzystania z jej usług.

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski