Brydż: Connector Poznań ze srebrem klubowych mistrzostw Europy! To jeden z największych sukcesów polskiej drużyny w historii tych rozgrywek!

Drużyna Connectora Poznań ze srebrnymi medalami wywalczonymi w turnieju klubowego Pucharu Europy w izraelskim kurorcie Eilat Fot. Archiwum Mariana Wierszyckiego
W Eilacie (Izrael) odbył się 17 Klubowy Puchar Europy w Brydżu (European Champions CUP). W turnieju tym uczestniczyły mistrzowie krajowi dziesięciu najlepszych federacji Europy, a drugie miejsce zajął w nim Connector Poznań.

Rozgrywki odbyły się w dwóch etapach. W eliminacjach nasza drużyna zajęła drugie miejsce i w półfinale pokonała mistrza Anglii 95:70. W wielkim finale uległa obrońcom Pucharu, mistrzowi Holandii BC't Onstein 41:73.

Poznańska drużyna, aktualny drużynowy mistrz Polski, grała w składzie: Konrad Araszkiewicz, Olech Bestrzyński, Krzysztof Kotorowicz, Piotr Nawrocki, Cezary Serek, Piotr Wiankowski i Marcin Woźniak.

W 17-letniej historii tych rozgrywek Polacy dotychczas tylko dwukrotnie, w 2004 r. oraz w 2007 r., zdobywali srebrne medale. Puchar Europy w innej formule odbywał się w latach 80-tych minionego wieku. Pierwszym triumfatorem w 1981 r. byli Budowlani Poznań (Kudła-Milde, Łabędzki-Wolny, Galica-Szukała). Connector nawiązał więc do pięknych tradycji polskiego i poznańskiego brydża.