18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budżet obywatelski 2013: Naramowice chcą przedszkola [WIZUALIZACJE]

Anna Jarmuż
Autorem projektu przedszkola modułowego jest poznański architekt Adam Wierciński
Autorem projektu przedszkola modułowego jest poznański architekt Adam Wierciński archiwum
Jak rozwiązać problem braku miejsc dla dzieci? Można postawić przedszkole modułowe. Nie muszą to być blaszane kontenery, ale na przykład drewniane domki. Na pomysł taki wpadli członkowie Rady Osiedla Naramowice, gdzie problem narasta już od kilku lat. Swój projekt złożyli do budżetu obywatelskiego. Na jego realizację potrzeba ok. 2,6 miliona złotych.

- Północna część miasta cały czas się rozwija. Wśród mieszkańców jest wielu młodych rodziców. Co roku około 100 dzieci nie ma co liczyć na miejsce w publicznym przedszkolu - tłumaczy Anna Wachowska - Kucharska z Rady Osiedla Naramowice.

Zobacz:
Budżet obywatelski. Co dalej z projektami? [ZDJĘCIA]

Rodzice z Naramowic mogą posłać swoje dziecko do Przedszkola w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 na os. W. Łokietka lub przy ul. Sarmackiej (Przedszkola "Pszczółki" i "Dziadka Borodzieja").

Przedszkole modułowe ma stanąć pomiędzy ulicą Naramowicką a torami kolejowymi Zieliniec - Kiekrz. Zakłada to między innymi miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Struktura przedszkola ma przypominać małe miasteczko. Na projektach widzimy główną ulicę, alejki i placyki, a między nimi domki. Przedszkole ma składać się z czterech oddziałów po 25 dzieci. W pozostałych "domkach" znajdą się: część administracyjna, zaplecze kuchenne i sala do ćwiczeń.

- Budynki modułowe to rozwiązanie elastyczne. Przedszkole można rozbudowywać w ramach potrzeb demograficznych - mówi Michał Kucharski z RO Naramowice.

O potrzebie budowy przedszkola na Naramowicach mówiło się już wiele razy. Ostatnio temat ten poruszyli miejscy radni. Marek Sternalski z PO podkreślał, że nowe przedszkola potrzebne są w dzielnicach rozwijających się, gdzie mieszka wielu młodych ludzi, m.in. na Naramowicach. Budowa nowego budynku jest jednak rozwiązaniem kosztownym. Dopóki nie uda się znaleźć dodatkowych funduszy, miasto nie będzie miało na to pieniędzy.

Polecamy też:
Dworzec Główny: Bezdomni rozładowują pieczywo. Sanepid: To niedopuszczalne! [ZDJĘCIA]

Autorem projektów modułowego przedszkola jest poznański architekt Adam Wierciński

Masz dobry pomysł? Zgłoś go!
Czas na składanie propozycji do budżetu obywatelskiego na rok 2014 upływa 7 lipca.
Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: www.poznan.pl oraz w punktach informacyjnych Urzędu Miasta. Wypełniony wniosek należy przesłać na adres: [email protected] lub oddać osobiście w Biurze Prezydenta. Lipiec i sierpień to czas na weryfikację wniosków pod względem merytorycznym. Ostateczną listę projektów i zadań do głosowania ustali Zespół Opiniujący (w którym zasiądą radni, urzędnicy i przedstawiciele organizacji pozarządowych). Na oddawanie głosów poznaniacy będą mieli niecałe dwa tygodnie - od 18 do 29 września. Zwycięskie projekty zostaną wpisane do budżetu miasta na rok 2014 (do 15 października).

NAJNOWSZE INFORMACJE Z POZNANIA I WIELKOPOLSKI: GLOSWIELKOPOLSKI.PL

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski