Były trener BM Slam Stali utarł nosa ostrowianom. Kolejna porażka koszykarzy Biofarmu Basket Poznań w I lidze.

Zaktualizowano
Trener Jacek Winnicki z BM Slam Stalą Ostrów nie wygrał w tym sezonie ani jednego spotkania, w Stargardzie z wygranej cieszył się już w debiucie i to w dodatku po meczu przeciwko swojej byłej drużynie Andrzej Szkocki/Polska Press
Były trener BM Slam Stali, Jacek Winnicki rozpoczął pracę w Stargardzie od pewnej wygranej nad swoim byłym pracodawcą. Ostrowianie nie byli w stanie powstrzymać Amerykanina Raymonda Cowelsa III. Kolejnej porażki doznali pierwszoligowi koszykarze Biofarmu Basket. Poznaniacy z jednym zwycięstwem na koncie zamykają ligową tabelę.

W pierwszej kwarcie na parkiecie pojawił się nowy nabytek Stalówki, czyli Filip Dylewicz (poprzednio grał w Polonii Leszno). Doświadczony środkowy zaliczył udany debiut, ale to gospodarze prowadzili po 10 minutach 16:15.

Na początku drugiej kwarty popis skuteczności dał Cowels i dzięki niemu stargardzianie odskoczyli na osiem punktów. Później dodał jeszcze trójki, a jego drużyna prowadziła już 15 punktami.

Przemysław Żołnierewicz chciał reagować na tę sytuację na początku trzeciej kwarty, ale swoimi akcjami odpowiadał Cowels i PGE Spójnia utrzymywała przewagę.

Po trójce Piotra Pamuły po 30 minutach było 63:49. Dobitki byłego zawodnika Stali, Mateusza Kostrzewskiego w czwartej kwarcie sprawiały, że wszystko było pod kontrolą gospodarzy.

Z kolei koszykarze Biofarmu Basket doznali siódmej porażki w sezonie w Kołobrzegu. Ekipa Marcina Klozińskiego zagrała bez Marcina Fliegera i Marcina Tomaszewskiego.

PLK: Spójnia Stargard – BM Slam Stal Ostrów 80:66 (16:15, 35:20, 12:14, 17:17)
Najwięcej dla Spójni
: Cowels III 30, Jackson 11, Śnieg 10; dla Stali: Szymkiewicz 17, Threatt 13, Damrauskas 10.
I liga mężczyzn: Timeout Polonia Leszno – WKK Wrocław 83:92 (23:26, 23:13, 18:32, 19:21) Najwięcej dla Polonii: Sanny 22, Pabian 17.
Energa Kotwica Kołobrzeg – Biofarm Basket Poznań 88:77 (14:18, 27:25, 24:12, 23:22) Najwięcej dla Biofarmu: D.Bręk 17, Struski 15, Marek 14.
I liga kobiet: Enea AZS AJP II Gorzów – MUKS Poznań 74:56 (23:21, 17:15, 21:9, 13:11) Najwięcej dla MUKS: Ratajczak 20, Woźniak 12, Hantys 8.