Camper przerwał zwycięską passę AZS UAM

Martin Vlk był jedną z jaśniejszych postaci w ekipie gospodarzy
Martin Vlk był jedną z jaśniejszych postaci w ekipie gospodarzy Archiwum AZS UAM
Ten moment musiał wcześniej czy później nastąpić, choć siatkarze AZSUAM Poznań chcieliby, żeby ich zwycięska passa pod wodzą nowego trenera, Nicoli Vettoriego trwała jak najdłużej. W trzecim spotkaniu sposób na sztuczki włoskiego szkoleniowca znaleźli zawodnicy Campera Wyszków, drużyny mającej aspiracje awansu do ekstraklasy.

Początek relacji mógłby być zupełni inny, gdyby poznaniacy wygrali opierwszego seta. Była na to szansa, ale decydujące piłki padły łupem rywali, a konkretnie Łukasza Kaczorowskiego, który okazał się największym katem akademików. Po jego zagrywce przy stanie 32:33 Camper mógł wyprowadzić kontrę i Sebastian Wójcik zakończył pewnym atakiem pierwszą partię.

Przygaszeni gospodarze nie odrodzili się już w następnej odsłonie spotkania. Dopiero w trzecim secie sygnała od odrabiania strat dał rezerwowy Tomasz Rutecki. On i Martin Vlk siali popłoch w szeregach gości i wydawało się, że tie-break jest w zasięgu AZSUAM. Niestety miejscowi fatalnie rozpoczęli piątego seta (2:10). To podcięło im skrzydła, a jednocześnie dodało pewności siebie ekipie Jana Sucha. Po ambitnym, ale nieskutecznym pościgu pojedynek zakończyła nieudana zagrywka Dawida Wojdyńskiego.

Przegrana z Camperem oznacza tyle, że poznańscy siatkarze powoli muszą się już godzić z pozycją numer 11 przed startem fazy play-out, czyli przed kluczową odsłoną walki o utrzymanie.

AZS UAM Poznań - Camper Wyszków 1:3 (32:34, 18:25, 25:20, 16:25)AZS UAM: Vlk, Schulz, Makowski, Bukowski, Pachliński, Józefczak, Mischke (libero) oraz Wojdyński, Walendzik, Mędrzyk i Rutecki.