Według śledczych, przedstawiciel firmy dostarczającej sprzęt medyczny do placówek służby zdrowia, wchodził w nieformalne porozumienie z pracownikami tych placówek. Byli oni odpowiedzialni za przygotowanie opisu przedmiotu zamówienia lub bezpośrednio biorącymi udział w pracach komisji przetargowych.
W wyniku tych rozmów, placówki publicznej służby zdrowia ogłaszały konkursy na dostawy sprzętu z wykorzystaniem kryteriów przygotowanych przez dostawcę tego typu urządzeń, który również ubiegał się o udzielenie zamówienia. Tym samym dochodziło do tzw. zmowy przetargowej i rozpowszechniania informacji z przetargu.
Oszuści i naciągacze poszukiwani przez policję z Wielkopolsk...
Tym sposobem kupowano sprzęt ratowniczy, który znajdował się na wyposażeniu karetek pogotowia, w tym urządzeń do kompresji klatki piersiowej oraz defibrylatory. Łączna wartość sprzętu wynosi ok. 5 mln złotych.
W związku z tą sprawą, CBA zatrzymało sześć osób, w tym przedstawiciela znanej firmy oferującej specjalistyczny sprzęt medyczny oraz pięciu przedstawicieli placówek służby zdrowia. Czynności przeprowadzono na terenie województw: mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego i lubelskiego. Wszyscy usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu zarzut m.in. zmowy przetargowej czy składanie fałszywych oświadczeń.
iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?