Chelsea Londyn wygrywa Ligę Mistrzów!

jac
Angielski zespół Chelsea Londyn po dramatycznej walce pokonała w finale Ligi Mistrzów Bayern Monachium po rzutach karnych 4-3. W normalnym czasie i po dogrywce był remis 1:1.

Finał Ligi Mistrzów na Allianz Arena w Monachium okazał się pechowy dla Bayernu, który grał na swoim stadionie. Bawarczycy mieli przewagę przez 90 minut spotkania, ale barmke zdobyli dopiero w 83. minucie, kiedy głową do siatki trafił Thomas Mueller.

TU ZNAJDZIESZ OPIS MECZU MINUTA PO MINUCIE:
FINAŁ LIGI MISTRZÓW

Chelsea wyrównała pięć minut później, kiedy po pierwszym rzucie rożnym w tym meczu, głową pokonał Manuela Neuera - Didier Drogba. W dogrywce Bayern mógł rozstrzygnąć losy meczu, bo 95. minucie Arjen Robben wykonywał rzut karny (po faulu na Riberym). Strzał Holendra obornił jednak Petr Cech.

W serii rzutów karnych już w pierwszej kolejce Neuer obronił strzał Juana Maty. Potem jednak Cech obronił jedenastke Ivicy Olicia, a Schweinsteiger strzelił w słupek. Decydującego karnego strzelił Didier Drogba.

Finał Ligi Mistrzów 2012 - Monachium
Bayern Monachium - Chelsea Londyn 1:1 (1:1; 0:0), karne 3-4
bramki: 1:0 - Thomas Mueller (83-głową), 1:1 - Didier Drogba (88-głową).
Karne: Lahm 1-0, Juan Mata 1-0 (broni Neuer), Gomez 2-0, David Luiz 2-1, Neuer 3-1, Lampard 3-2, Olić 3-2 (broni Cech), A. Cole 3-3, Schweinsteiger 3-3 (strzał w słupek), Drogba 3-4.

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Contento - Robben, Tymoszczuk, Schweinsteiger, Kroos, Ribery (97. Olić) - Mueller (86. van Buyten), Gomez.
Chelsea: Cech - A. Cole, Bosingwa, David Luiz, Bertrand (73. Malouda) - Cahill, Lampard, Obi Mikel, Kalou (84. Torres) - Juan Mata, Drogba.
Sędziował: Pedro Proenca (Portugalia).
Widzów: 63 000.
Żółte kartki: Schweinsteiger - A. Cole, David Luiz, Drogba, Torres.