Chojnacki zdobywa gole, jak na zawołanie

Mariusz Kurzajczyk
W sobotę KKS Kalisz rozgromił 4:1 Nielbę Wągrowiec w lidze, a w środę gładko 3:0 rozprawił się w Pucharze Polski z Orłem Mroczeń.

KKS Kalisz miał wygrać mecz z odmłodzoną i pogodzoną ze spadkiem Nielbą i wygrał. Ważne jednak, że uczynił to w niezłym stylu, zasługując na brawa kibiców.

Początek potyczki nie był udany, bowiem to rywale jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. Na szczęście już siedem minut później po raz pierwszy trafił Konrad Chojnacki. W 35 minucie ten sam piłkarz udanie zakończył akcję Błażeja Ciesielskiego i było 2:1.

Najważniejsza dla losów potyczki był dwie minuty po przerwie. W polu karnym zatrzymywany został Marcin Tomaszewski, a rzut karny wykorzystał Mateusz Gawlik. Chwilę potem czerwoną kartkę zobaczył Dawid Jasiński i było po meczu.
Inna sprawa, że kaliszanie długo nie potrafili wykorzystać przewagi i w starciu z mocniejszym rywalem o okazje bramkowe nie będzie już tak łatwo.

- Za dużo w naszej grze było nonszalancji - przyznał trener Sławomir Suchomski.

W środę kaliszanie udanie rozpoczęli pucharową przygodę, bowiem zdecydowanie pokonali w Mroczeniu tamtejszego Orła. Szkoda, że wygraną okupili kontuzjami Mateusza Gawlika i Filipa Sówki.
Warto dodać, że gospodarze zagrali całkiem przyzwoicie i także mieli okazje bramkowe. Tym niemniej kaliski trzecioligowiec był skuteczniejszy.

KKS Kalisz - Nielba Wągrowiec 4:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Filip Konarski 18, 1:1 Konrad Chojnacki 25, 2:1 Konrad Chojnacki 35, 3:1 Mateusz Gawlik 47 (k), 4:1 Błażej Ciesielski 90.
KKS: Adam Wasiluk - Marcin Tomaszewski, Marcin Lis, Damian Czech, Filip Sówka, Mateusz Arian (80. Stayko Stoychev), Mateusz Gawlik, Ivelin Kostov (89. Jakub Budrowski), Konrad Chojnacki (69. Przemysław Balcerzak), Błażej Ciesielski, Joshua Balogun.
Czerwona kartki: Dawid Jasiński (Nielba, druga żółta).
Widzów: 500.

Orzeł mroczeń - KKS Kalisz 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Konrad Chojnacki 20 (głową), 0:2 Stayko Stoychev 40, 0:3 Konrad Chojnacki 70 (głową).
KKS: Marcin Żółtek - Filip Sówka (30. Marcin Tomaszewski), Marcin Lis, Mateusz Gawlik (38. Jakub Budrowski), Michał Grzesiek, Mateusz Arian, Stayko Stoychev, Ivelin Kostov, Błażej Ciesielski (70. Bartłomiej Jóźwiak), Konrad Chojnacki, Joshua Balogun (60. Beniamin Trzepacz).