Historyczny sukces wielkopolskiej drużyny w Pucharze Polski. KKS Kalisz pokonał Olimpię Elbląg i melduje się w 1/8 finału rozgrywek

Mariusz Kurzajczyk
W meczu Pucharu Polski KKS Kalisz pokonał 2:0 Olimpię Elbląg i awansował do 1/8 finału PP. To historyczny sukces kaliskiego klubu, który nigdy w przeszłości nie grał na tym szczeblu pucharowych rozgrywek. Bohaterem meczu był zdobywa obu goli Nestor Gordillo Mariusz Kurzajczyk
W meczu Pucharu Polski KKS Kalisz pokonał 2:0 Olimpię Elbląg i awansował do 1/8 finału PP. To historyczny sukces kaliskiego klubu, który nigdy w przeszłości nie grał na tym szczeblu pucharowych rozgrywek. Bohaterem meczu był zdobywa obu goli Nestor Gordillo.

W 7 minucie powinno być 1:0, bo Nestor Gordillo egzekwował rzut karny po zagraniu ręką jednego z rywali. Niestety, trafił, ale w spojenie słupka z poprzeczką. KKS-iacy niezrażeni niepowodzeniem atakowali nadal.

Po kolejnym rzucie rożnym Hiszpan zrehabilitował się za wpadkę sprzed kilkunastu minut i po rzucie rożnym uderzył po ziemi nie do obrony! W 40 minucie Gordillo miał kolejną okazję do zdobycia gola, ale po jego uderzeniu z dystansu piłka odbiła się od słupka.

Swojego drugiego gola zdobył, ale dopiero po przerwie. Gordillo dostał piłkę po lewej stronie pola karnego i obok bramkarza umieścił ją w siatce. Kaliszanie prowadzili i... zdecydowanie zwolnili. Mogło się to dla nich źle skończyć, bo w 76 minucie udanej interwencji Mateusza Górskiego zawdzięczali czyste konto.

- W pierwszych 20 minutach Kalisz mógł ten mecz zamknąć, był rzut karny, były sytuacje. Z przebiegu całego spotkania gospodarze zasłużyli na zwycięstwo. Druga bramka nas nie złamała, ale Kalisz dobrze bronił. Trzeba pogratulować lepszej drużynie

- podsumował trener Olimpii Przemysław Gomułka.

- Słowa uznania dla chłopców, którzy zostawili dużo zdrowia na boisku, zagrali dobry mecz - mówił z kolei szkoleniowiec KKS-u Bartosz Tarachulski.- Szanse dostali zawodnicy, którzy mniej do tej pory grali i pokazali się z dobrej strony. W tym zespole każdy jest ważny. Oby tak dalej.

KKS Kalisz – Olimpia Elbląg 2:0 (1:0)

Bramki:**1:0 Nestor Gordillo 18, 2:0 **Nestor Gordillo 51

KKS: Mateusz Górski - Wiktor Smoliński, Mateusz Gawlik, Filip Kendzia - Piotr Zmorzyński (66 Daniel Kamiński), Adrian Łuszkiewicz, Nestor Gordillo (71 Michał Borecki), Mateusz Wysokiński, Kamil Smajdor (66 Nikodem Zawistowski) - Bartłomiej Putno (83 Kamil Koczy), Piotr Giel (83 Jakub Wilczyński)

Olimpia: Łukasz Łęgowski – Patryk Jakubczyk (69. Dawid Wierzba), Michał Kuczałek, Łukasz Sarnowski, Marcel Stefaniak – Konrad Gutowski (78. Paweł Kazimierowski), Dawid Danilczyk, Marcin Czernis (78. Maciej Famulak), Marcin Rajch (70. Jan Sienkiewicz) – Dawid Wojtyra (60. Jakub Branecki), Aron Stasiak

Żółte kartki: Łuszkiewicz, Zmorzyński, Gawlik (KKS) i Danilczyk, Sarnowski, Stasiak (Olimpia).

Z kim KKS Kalisz zagra w 1/8 finału?

Rywala KKS-u Kalisz w 1/8 finału Pucharu Polski poznamy w piątek, 21 października o godz. 12.00. Może to być każdy ze zwycięzców w tej rundzie. - Fajnie by było taką drużynę wylosować, żeby awansować do kolejnej rundy. Apetyt rośnie w miarę jedzenia - przyznał trener Tarachulski.