Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

“Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców”. Rusza zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy

Paweł Antuchowski
Paweł Antuchowski
Podpisy pod projektem ustawy są zbierane między innymi w biurze poselskim Bartłomieja Wróblewskiego (z prawej). Obok niego Przemysław Alexandrowicz, radny miejski z PiS.
Podpisy pod projektem ustawy są zbierane między innymi w biurze poselskim Bartłomieja Wróblewskiego (z prawej). Obok niego Przemysław Alexandrowicz, radny miejski z PiS. Materiały prasowe
Obywatelski projekt ustawy ma na celu zwiększyć kontrolę rodziców nad treściami zajęć, jakie dzieci mają w szkołach. W zbiórkę podpisów w ramach akcji “Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców” włączyła się także partia Prawo i Sprawiedliwość, wraz z jej poznańskimi strukturami.

Ustawa da możliwość decydowania przez rodziców

Według inicjatorów poprzez tę ustawę ma nastąpić wzmocnienie konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

- To wzmocnienie ma związek z prowadzeniem na terenie szkół zajęć przez organizacje, których przekonania nie są zgodne z poglądami rodziców. Daje im ona możliwość decydowania i ograniczenia niepożądanych treści dotyczących sposobu życia, seksualizacji, czy przemocy

- stwierdził poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.

Czytaj także: Matura 2023: Ruszył egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Odwiedziliśmy Zespół Szkół Samochodowych w Poznaniu. Zobacz zdjęcia!

Organizacje będą musiały przedstawić plan zajęć

Zgodnie z założeniami stowarzyszenie lub inna organizacja zamierzająca podjąć działalność w szkole czy przedszkolu przekazuje jej dyrektorowi informację zawierającą:

  • opis dotychczasowej działalności;
  • cele i treści, które mają być realizowane w szkole lub placówce;
  • opis materiałów wykorzystywanych do realizacji tych celów.

Dokumenty te są następnie opiniowane przez radę szkoły i radę rodziców, a o zgłoszeniu informowany jest organ nadzoru (np. kuratorium) i organ prowadzący (np. gmina). Jeśli opinia ta będzie pozytywna, to zajęcia te będą mogły się odbyć, jednak do wzięcia w nich udziału przez dziecko wymagana będzie zgoda rodzica.

Obserwuj nas także na Google News

- W tej ustawie chodzi o konkretyzację przepisów, a nie narzucanie komukolwiek czegokolwiek. Dzięki temu rodzice będą mieli pełną wiedzę co do treści, z jakimi dziecko ma styczność

- podsumowuje Bartłomiej Wróblewski, podkreślając, że odpowiedzialność za program tego typu zajęć będzie spoczywała na dyrektorach, a nie na kuratorium.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

W Centrum kształcić się będą nie tylko do uczniowie, ale również studenci, nauczyciele kształcenia zawodowego i osoby dorosłe, które będą chciały się przekwalifikować, czy też podnieść swoje umiejętności w dziedzinie mechanizacji rolnictwa.

Nowoczesne centrum powstanie pod Kaliszem. Pochłonie 16 mln ...

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski