Ciaś i Kapaś – polskie wygrane na kortach AZS [ZDJĘCIA]

Maciej Łosiak
Ciaś i Kapaś – polskie wygrane na kortach AZS
Ciaś i Kapaś – polskie wygrane na kortach AZS Adrian Wykrota
Na bardzo dobrym poziomie sportowym stoją mecze rozgrywanych w Poznaniu Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski Talex Open 2015. Grupa Polaków mocno zmalała od momentu rozpoczęcia turnieju, ale ci pozostali spisują się bardzo dobrze.

W pierwszym środowym meczu dnia Paweł Ciaś w dwóch setach pokonał Włocha Gianlukę Magera.

– Paweł pokazał solidny tenis, oparty na bardzo dobrym przygotowaniu fizycznym. Znakomicie poruszał się po korcie, miał mało niewymuszonych błędów. To był klucz do wygranej – podsumował mecz aktualnego mistrza Polski seniorów Jacek Muzolf, prezes Polskiego Związku Tenisowego i zarazem dyrektor poznańskiego futuresa.

Korzystanie zaprezentował się również drugi z reprezentantów Polski, choć wahania nastrojów były ogromne. Andrzej Kapaś w ostatnich miesiącach miał problem z wygraniem meczu w zawodowym turnieju. Tę złą passę udało się przełamać w stolicy Wielkopolski, gdzie odniósł już dwa zwycięstwa. Kapaś pierwszego seta wygrał z Hiszpanem Carlosem Gomezem-Herrerą 6:4. W drugiej partii prowadził już 5:1, miał trzy piłki meczowe i przegrał... sześć kolejnych gemów. W decydującym secie Polak wygrywał 4:0, a po kilkunastu minutach zrobiło się 4:5. Na szczęście trzy kolejne gemy i cały mecz wygrał Kapaś.

Początek czwartkowych spotkań na kortach AZS przy ul. Noskowskiego w Poznaniu od godz. 12. Jako pierwsi na kort wyjdą Markus Eriksson ze Szwecji i Francuz Axel Michon. Równocześnie na drugim korcie swoje spotkanie rozpoczną Andrea Basso (Włochy) i Konrad Zieba (USA). W najciekawszym pojedynku dnia (rozpocznie się nie przed godz.16) zmierzą się dwaj Polacy: rozstawiony z "jedynką" Kamil Majchrzak zagra z Marcinem Gawronem. Pierwszy z dwójki tenisistów to młody, utalentowany zawodnik, który wraca do gry po kontuzji. Z kolei Marcin Gawron to tenisista, który w swojej karierze wygrywał już mistrzostwa Wielkopolski, a tydzień temu wystąpił w finale futuresa w Bydgoszczy.

Wyniki środowych spotkań: gra pojedyncza (druga runda) – Paweł Ciaś (Polska) – Gianluca Mager (Wlochy) 6:2, 6:3; Dusan Lojda (Czechy) – Carl Soderlund (Szwecja) 6:2, 6:3; Zdenek Kolar (Czechy) – Leonardo Kirche (Brazylia) 7:5, 7:6 (10-8); Andrzej Kapaś (Polska) – Carlos Gomez-Herrera (Hiszpania) 6:4, 5:7, 7:5; gra podwójna (ćwierćfinały) – Kamil Gajewski/Piotra Łomacki (Polska) – Adrian Andrzejczuk/Kamil Majchrzak (Polska) 6:1, 6:2; Adam Majchrowicz/Jan Zieliński (Polska) – Przemysław Michocki (Polska)/Nicholas Solarewicz (USA) 6:3, 6:0.