Czterech lechitów zagrało w reprezentacjach. Luis Henríquez najbliższy wyjazdu do Brazylii

LUMAR
Luis Henríquez zagrał 90 minut w reprezentacji Panamy, która wygrała 2:0 z Hondurasem Marek Zakrzewski
Czterech lechitów wystąpiło w swych reprezentacjach. Łukasz Teodorczyk zdobył gola w meczu biało-czerwonych z San Marino, Luis Henríquez zagrał 90 minut w reprezentacji Panamy, która wygrała 2:0 z Hondurasem, Bułgar Alaksandar Tonew także 90 minut zaprezentował się w spotkaniu wyjazdowym z Danią (1:1), a Fin Kaspar Hamalainen spędził na boisku 76 minut w towarzyskim pojedynku z Luksemburgiem (3:0).

PRZECZYTAJ TEŻ: MARIUSZ RUMAK - POZA BRAKIEM BRAMEK NIE JEST ŹLE

Mariusz Rumak, trener Piłkarzy Lecha czeka niecierpliwie na powrót kadrowiczów. W poniedziałek bowiem o godzinie 18.30 Kolejorza czeka wyjazdowy pojedynek z Pogonią w Szczecinie. We wtorek lechici wystąpili w czterech reprezentacjach.

Łukasz Tedorczyk strzelił swojego pierwszego gola w meczu reprezentacji Polski, bo trafienia w towarzyskim meczu z Rumunią nie zostały zaliczone do oficjalnych statystyk.

Bardzo zadowolony wróci zapewne do Poznania Luis Henríquez, który we wtorek wystąpił w reprezentacji Panamy w wygranym 2:0 meczu z Hondurasem w ramach eliminacji mistrzostw świata w strefie CONCACAF ( (Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby). Obrońca z Bułgarskiej, który kilka dni temu przedłużył kontrakt z Lechem grał 90 minut. Przypomnijmy, że w piątek Henríquez strzelił gola w w spotkaniu z Jamajką.

Panamczycy pozostają niepokonani, w trzech spotkaniach zgromadzili pięć punktów. O jeden wyprzedzają ekipy Kostaryki (2:0 z Jamajką), USA i Hondurasu. Czwarty jest Meksyk, a piąta Jamajka. Decydująca runda w eliminacjach potrwa do 15 października. Drużyny rywalizują systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Do mundialu w Brazylii awansują trzy zespoły, a czwarty wystąpi w barażach.

Aleksandar Tonew wystąpił w Kopenhadze w meczu reprezentacji Bułgarii z Danią. Gracz Kolejorza asystował w 51. minucie przy golu golu Stanisława Manolewa na 1:0. Gospodarze wyrównali w 63. minucie. Rzut karny wykorzystał Daniel Agger.

W tabeli grupy B prowadzą Włosi - 13 punktów. Bułgaria plasuje się na miejscu drugim - 10 punktów.

Kasper Hamalainen wystąpił zagrał 76 minut w wygranym 3:0 (1:0) towarzyskim spotkaniu Finlandii z Luksemburgiem. 26-letni pomocnik Lecha został zmieniony w 76. minucie meczu przez byłego piłkarza Widzewa Łódź Riku Riskiego.

Finowie grają w grupie I, w której we wtorek Francja przegrała na Stade de France z Hiszpanią 0:1. W tabeli prowadzą Hiszpanie, którzy w pięciu meczach zgromadzili 11 punktów. Druga jest Francja - 10 punktów. Finowie do tej pory rozegrali trzy mecze, w których zdobyli dwa punkty.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES [email protected]!