Dama broni dobrego imienia Beenhakkera

  Dama broni dobrego imienia Beenhakkera

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wczoraj poznański sąd miał rozstrzygnąć kwestię, czy Radosław Osuch, menadżer z certyfikatem FIFA, zajmujący się piłkarskimi transferami, naruszył dobra osobiste trenera polskiej reprezentacji Leo Beenhakkera.
  Jednak z werdyktem poczeka do 12 lutego. Spór dotyczy felietonu, który menadżer zamieścił na swojej stronie internetowej. Leo Beenhakker domaga się przeprosin, usunięcia tekstu z witryny oraz wpłacenia kilkudziesięciu tysięcy złotych na rzecz niepełnosprawnych dzieci.

  Wczoraj sędzia Maciej Busz próbował przekonać strony do zawarcia ugody. Jednak zanim prawnicy nieśmiało podeszli do pertraktacji, Radosław Osuch oświadczył: - Jako człowiek honoru nie chcę przepraszać pana Beenhakkera...


  W tej sytuacji sąd pod przysięgą przesłuchał Martę Alf, rzecznika prasowego polskiej reprezentacji piłkarskiej. Przyznała, że zna zarzuty, jakie Radosław Osuch postawił holenderskiemu selekcjonerowi w swoim felietonie.

  - Napisał, że pan Beenhakker prowadzi handel żywym towarem i oszukuje wszystkich Polaków - zeznała Marta Alf, dodając: - Był to na pewno duży szok dla wielu osób. Pan trener jest ogólnie szanowany i postrzegany jako osoba niezależna. Gdy został selekcjonerem polskiej reprezentacji, dał zawodnikom siłę. Ten felieton, podważający jego wizerunek, był komentowany w kraju i za granicą.

  Zapytana o ewentualną motywację autora publikacji, Marta Alf powiedziała: - Wiem od piłkarzy, że chodziło o kwestie czysto biznesowe.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo